Jak udekorować swoje biuro?

4 lipca 2018

dekoracje ścienne

Wygląd biura jest wizytówką Twojej firmy, a to jak je urządzisz, świadczy o Twoim guście i poczuciu estetyki. Możesz nawet nie mieć świadomości, jak istotny jest wystrój wnętrza biura, nie tylko dla Twoich klientów, ale i pracowników. W ładnym biurze lepiej się pracuje i podejmuje decyzje biznesowe. Dlatego gdy już wyposażysz swoje biuro w niezbędne meble i akcesoria, czas poświecić trochę uwagi na wykończenie wystroju jego wnętrza - wyjaśnia redaktor biznes-lab.pl

Drukowane obrazy

Dobrym sposobem na ożywienie wystroju jest powieszenie na ścianach obrazów drukowanych. Dzięki nim nie tylko uatrakcyjnisz wnętrze swojego biura, ale wykreujesz również jego charakter, z którym będzie kojarzony. Jeżeli Twoje biuro ma być nowoczesne i dynamiczne, postaw na żywe barwy, abstrakcyjne kształty lub zdjęcia oświetlonych wieżowców. Chcąc osiągnąć bardziej elegancki i klasyczny efekt, postaw na bardziej stonowane kolory lub odcieni czerni i bieli. Dobrze będą prezentować się na przykład mapy lub zdjęcia miast. Możesz również wprowadzić do swojego biura trochę natury, wieszając piękne obrazy przedstawiające dziką przyrodę lub różne żywioły. Jedno jest pewne – Twoje biuro będzie wyglądać zachęcająco i przyjaźnie.

Tematyka obrazów do biura

Tematyka obrazów powinna być dostosowana do przestrzeni, jaką one zajmują. Ważne, aby obrazy nie zginęły w aranżacji, ale też jej nie przytłoczyły. Do listy motywów, które dobrze sprawdzają się w biurach, należą:

  • Martwa natura, która świetnie sprawdzi się w eleganckich gabinetach, urządzonych w stylu klasycznym,
  • Krajobrazy, budzące miłe skojarzeni, dodają wnętrzu świeżości i odrywają myśli od codzienności pracy biurowej,
  • Kwiaty i motywy roślinne, będące ponadczasowym i uniwersalnym motywem sprawdzającym się w każdym rodzaju wnętrza,
  • Abstrakcja, która podkreśli wystrój nowoczesnego i dynamicznego biura, choć może się również sprawdzić w innych rodzajach wnętrz.

drukowane obrazy

Dyptyki i tryptyki

Świetnym rozwiązaniem do biur są obrazy wieloczęściowe. Dyptyki i tryptyki, czyli dwu lub trzyczęściowe obrazy, prezentują się rewelacyjnie zwłaszcza na ścianach obszernych biur. Tworzą spójną kompozycję i dzieki nim wystrój wnętrza jest wykończony. Poszczególne części obrazu mogą za równo składać się na jeden, spójny obraz, lub przedstawiać odrębne mniejsze obrazy, które pasują do siebie pod względem kolorystycznym lub tematycznym.

Gdzie powiesić obrazy?

Dobrym pomysłem jest powieszenie obrazów już w recepcji, tak, aby witały przychodzących do biura gości. Dyptyki i tryptyki dobrze prezentują się na ścianach korytarzy, gdzie znajduje się wiele przestrzeni na ich wyeksponowanie. Warto udekorować również pokój dyrektora, co podniesie jego prestiżowy charakter. Z kolei powieszenie obrazów w pokojach pracowników, sprawi, że ich praca będzie przyjemniejsza.

Nie zapomnij o roślinach

Żywe rośliny to kolejny niezawodny sposób na upiększenie wnętrza biura. Duże rośliny w eleganckich donicach ożywią Twoje biuro i będą poprawiać nastrój klientom i pracownikom. Pamiętaj, że rośliny także wpływają na komfort pracy, ponieważ oczyszczają powietrze! Wybierając rośliny do biura, pamiętaj, aby postawić na takie, które są efektowne, ale niewymagające. Świetnymi kwiatami biurowymi są skrzydłokwiaty, figowce, wężownice oraz paprotki.

Gdzie kupić dekoracje do biura?

Wiele hurtowni oferujących sprzedaż sprzętów i akcesoriów biurowych, ma również w sprzedaży elementy dekoracyjne do biur. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatki do biura już podczas urządzania go. Wtedy można zakupić wszystko w jednym miejscu i zadbać o to, aby dekoracje były dopasowane do reszty elementów wystroju biura.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz