Kolor bielizny a ubranie. Czy do białej koszuli pasuje biały biustonosz?

24 marca 2021

Wybierając bieliznę bardzo często analizujemy to, jakie ubrania posiadamy w szafie. Czy jej kolor będzie do nich pasował? Czy lepiej wybrać bieliznę ze wzorem, a może jednak gładką? Takich pytań może pojawiać się naprawdę wiele. W gruncie rzeczy warto posiadać w swojej szafie kilka rodzajów biustonoszy: balkonetkę, biustonosz miękki czy też z możliwością swobodnej regulacji. Podobnie jest także z kolorystyką. Zazwyczaj nie posiadamy jedynie białych lub czarnych ubrań. Dlatego w bieliźnie warto bawić się różnorodnymi kolorami, które będą w stanie dopasować się do stylizacji nadających się do biura lub też na luźne wyjście ze swoimi znajomymi.

Biały biustonosz: kiedy warto go wybrać?

Bielizna w kolorze bieli kojarzy się z czystością oraz z nieskazitelnością. Dlatego też bardzo chętnie wybierana jest ona przez przyszłe panny młode. Tak naprawdę jednak zawsze warto posiadać ją w swojej szafie ze względu na to, iż jest ona dość uniwersalna. Pasuje ona do różnych stylizacji i jak najbardziej również można ubrać ją pod białą koszulę lub inne ubranie utrzymane w kolorze bieli. Jednak nie są to jedne rozwiązania, jakie warto brać pod uwagę. Bielizna do białych ubrań może być także utrzymana w kolorze, wówczas wszystko jest dobrane na zasadzie delikatnego kontrastu. Taka opcja jednak sprawdza się dobrze przede wszystkim wtedy, gdy ubranie jest lekko prześwitujące.

Pomimo możliwości różnych rozwiązań, biała bieliznę zawsze warto posiadać w szafie. Jest to kolor chętnie wybierany przez kobiety. Sprawdź ofertę biustonoszy na https://www.zlotewyprzedaze.pl/

Cielista bielizna

Bielizna cielista, jest dość specyficznym rodzajem. Sprawdzi się ona przede wszystkim tam, gdzie chcemy aby była ona niewidoczna. Jej kolorystyka jest na tyle uniwersalna, że stapia się ze skórą bez najmniejszego problemu. Bielizna cielista może występować w postaci gładkiej, ale często jest także koronkowa. Koronka może nieznacznie odciskać się na ubraniu, jednak zazwyczaj daje to tylko lekki efekt. Można zatem obie wersje zakładać pod ubrania w kolorze białym.

Biustonosze cieliste można połączyć z figami w tym samym kolorze lub też bielizną modelującą. Najczęściej są one wybierane podczas większych wyjść, gdy chcemy dobrze wyszczuplić nasze ciało, zakryć mankamenty i podkreślić jego plusy. Bielizna cielista jest także wybierana przez panny młode. Warto posiadać ją w swojej szafie wtedy, gdy pracuje się przykładowo w biurze i trzeba przestrzegać dress codu. Wówczas bielizna zdecydowanie nie powinna rzucać się w oczy i jak najmniej się odznaczać, ponieważ mogłoby to świadczyć o braku elegancji.

Czerwona bielizna: co oznacza?

Czerwoną bieliznę uważa się za symbol miłości oraz namiętności. Dlatego też kobiety chętnie zakładają ją na różne wyjątkowe okazje, przykładowo rocznice ślubu. Mówi się także o tym, iż bieliznę w tym kolorze noszą przede wszystkim kobiety silne, pewne siebie i wiedzące dokładnie czego chcą. Kolor ten dodaje bez wątpienia siły oraz wigoru i właśnie z tego względu, czerwień jest uważana za wyjątkową.

W przypadku bielizny, zazwyczaj nie chcemy przesadnie eksponować jej koloru. Można zatem czerwony biustonosz dopasować do czerwonej sukienki czy też ubrań w ciemnym kolorze. Można jednak zastosować również zasadę kontrastu, o której była mowa wcześniej. Przykładowo delikatny czerwony biustonosz, do białej bluzki. Takie rozwiązania sprawdzą się jednak przede wszystkim w nieoficjalnych sytuacjach, o czym bez wątpienia warto pamiętać. Przykładowo w trakcie wyjścia ze znajomymi czy też na plaży.

Czarna bielizna do ciemnych ubrań? NIE TYLKO!

Bardzo popularną i chętnie kupowaną przez kobiety bielizną, jest ta utrzymana w kolorach czerni oraz brązu. Ciemne komplety pasują do wielu rzeczy, a Polki są kobietami kochającymi ciemne ubrania. Taka bielizna zatem idealnie do nich pasuje, ale nie musimy decydować się zawsze na takie standardowe rozwiązania. Można także ubrać czarny biustonosz, przykładowo pod białą bluzkę.

Warto jednak w doborze bielizny zachowywać pewien umiar. Musimy dokładnie wiedzieć gdzie nam wypada założyć bieliznę w mało standardowym kolorze, a gdzie będzie to zachowaniem w złym tonie. Szczególnie powściągliwe powinnyśmy pozostać w miejscu pracy, gdzie stykamy się z klientami, którzy zazwyczaj wymagają od nas bardzo profesjonalnego wyglądu. Oczywiście warto zdecydować się niekiedy na odrobinę szaleństwa, ale nic nie powinnyśmy robić wbrew sobie. Blizna jest bardzo intymną częścią garderoby i dobór jej kolorystyki czy też wzornictwa, zawsze powinien pozostawać kwestią indywidualną. Warto nosić się tak, jak podpowiada nam rozsądek.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz