Depilacja laserowa - na czym polega i czy jest skuteczna?
Depilacja laserowa zapewnia w wybranych miejscach długotrwały efekt gładkiej skóry, który pożądany jest zarówno przez setki kobiet, jak i mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na taki zabieg - świadczy o tym chociażby fakt, że jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych, a jego popularność wciąż wzrasta. Depilacja laserowa opiera się na działaniu wiązki lasera, który przenika do głębokich tkanek włosa - jego macierz zostaje dzięki temu zniszczona. Wiele kontrowersji powstaje wokół skuteczności tego zabiegu oraz stosunku efektu do ceny. Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać? Czy zabieg ten boli i czy istnieją do niego jakieś przeciwwskazania?
Czy depilacja laserowa boli?
O bolesności tego zabiegu estetycznego krąży wiele opinii - negatywne wynikają przede wszystkim z faktu niedostosowania się do wymogów zabiegu lub bardzo niskiego progu bólu osoby poddającej się depilacji. W rzeczywistości zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny. Podczas naświetlania odczuwalny może być jednak pewien dyskomfort, związany ze szczypaniem lub pieczeniem okolic skórnych, które poddawane są działaniom lasera.
Depilacja laserowa - ile zabiegów trzeba wykonać?
Dzięki wybiórczemu działaniu depilacji laserowej na włos, nawet wrażliwa skóra, w takich miejscach jak twarz czy bikini, nie jest narażona na uszkodzenia. Innowacyjność tego zabiegu sprawdzi się zatem u osób z bardzo delikatną skórą, u których tradycyjne metody usuwania owłosienia po prostu się nie sprawdzają, ponieważ powodują liczne podrażnienia. Czy zabieg depilacji laserem daje trwałe efekty?
Trzeba przede wszystkim zaznaczyć fakt, że efektywność depilacji laserowej zależna jest od wielu czynników. Między innymi od uwarunkowań genetycznych owłosienia danej osoby. Jednak uzyskanie trwałego efektu jest jak najbardziej możliwe - wymaga jednak systematyczności, regularności i wykonania od około 3 do 5 sesji. Po każdym zabiegu depilacji laserowej naświetlane włosy odrastają słabsze i cieńsze. Już 3 wykonane zabiegi mogą zagwarantować usunięcie od 80 do 90 procent włosów i to na stałe!
Laserowa depilacja bikini
Depilacja laserowa bikini cieszy się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim ze względu na fakt, że jest to zabieg bezinwazyjny, który już po kilku sesjach pozwala na całkowite, a nawet trwałe pozbycie się owłosienia z okolic bikini. Dodatkowo okolice bikini należą do miejsc wyjątkowo wrażliwych - u wielu osób tradycyjne metody depilacji powodują w tych okolicach liczne podrażnienia czy wrastanie włosków. Laserowa depilacja bikini może zostać przeprowadzona w kilku wariantach całkowitego lub częściowego usunięcia owłosienia.
Depilacja laserowa - przeciwwskazania
Każdy zabieg kosmetyczny opatrzony jest przynajmniej kilkoma przeciwwskazaniami. Nie inaczej jest w przypadku depilacji laserowej - do głównych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu estetycznego należą:
- u kobiet: ciąża i okres karmienia piersią,
- przyjmowanie antybiotyków przeciwtrądzikowych, leków depresyjnych i innych leków światłouczulających,
- terapia witaminą A oraz przyjmowanie ziołowych środków, jak dziurawiec czy nagietek (ich stosowanie wystarczy natomiast przerwać na tydzień przed dniem zabiegu),
- choroby nowotworowe lub przebyte choroby nowotworowe - w tym przypadku konieczna jest konsultacja lekarska,
- infekcje w obszarze wykonywanego zabiegu, na przykład bakteryjne lub grzybicze,
- stosowanie środków brązujących, samoopalaczy czy doustnego betakarotenu,
- siwy, blond lub rudy odcień włosów, ponieważ w tym wypadku skuteczność zabiegu może okazać się znikoma lub w ogóle nie przyniesie on efektu,
- bardzo opalona skóra również wpływa na znikomą skuteczność depilacji laserem,
- dermatologiczne problemy skórne, na przykład bielactwo lub łuszczyca.
Dowiedz się więcej o zabiegu usuwania owłosienia laserem na http://dermesta.pl/usuwanie-owlosienia-warszawa_gyde.a
Wszystkie przeciwwskazania depilacji laserowej wiążą się przede wszystkim z zagwarantowaniem bezpieczeństwa oraz skuteczności tego zabiegu estetycznego. Sam zabieg wyróżnia się natomiast dużym bezpieczeństwem - w przypadku osoby spełniającej dane wymogi, usunięcie owłosienia za pomocą wiązki lasera jest działaniem bezinwazyjnym, który nie podrażnia ani nie uszkadza skóry. Dodatkowo podkreśla to fakt, że mimo pewnych przeciwwskazań do depilacji laserowej, zabieg ten może być stosowany w przypadku wrażliwych i delikatnych obszarów skóry. Odpowiednio wcześnie przygotowując się zabiegu możemy wiele z istniejących przeciwwskazań wyeliminować.
Depilacja laserowa - cena
Cena depilacji laserowej może się wahać i zależy od wielu czynników. Jednoznaczne określenie kosztów tego zabiegu nie jest zatem możliwe - różni się chociażby w zależności od obszaru skóry, na którym chcemy go przeprowadzić. Ważne jest również to, że aby depilacja laserem była trwała, musi zostać wykonane przynajmniej kilka zabiegów. Na cenę depilacji laserowej wpływa również płeć klienta. Salony kosmetyczne przedstawiają w związku z tym swoje wymagania cenowe - koszt pojedynczej sesji na danej części ciała waha się 100 do 500 zł.
Depilacja laserowa - opinie
Opinie o depilacji laserowej oraz o jej efektywności są różne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników oraz wymaga regularności. Różna wrażliwość na ból i oczekiwania sprawiają, że ciężko o jednoznaczne opinie o zabiegu depilacji laserem. Jest to jednak typowe dla wszystkich zabiegów kosmetycznych, szczególnie tych, które wymagają dla efektywności spełnienia określonych wymogów.
Komentarze (0)