Salony optyczne pomogą w wyborze okularów

20 sierpnia 2018

okulary

Nasz wzrok to jeden z najcenniejszych darów, jakie posiadamy. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby o niego dbać. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach rozwój technologii sprawia, że nasze oczy są narażone od najmłodszych lat. Dlatego tak ważne jest znalezienie dobrego salonu optycznego, w którym będziesz mógł zatroszczyć się o swoje oczy. Jakie produkty poza zwykłymi okularami korekcyjnymi oferują dziś salony optyczne?

Okulary do komputera

Praca przy komputerze to zajęcie coraz większej ilości osób. Wiele wykonywanych obecnie zawodów wymaga częstego patrzenia na ekran. Niestety, nie pozostaje to bez znaczenia dla naszych oczu. Jeśli patrzymy w komputer zbyt długo, są przemęczone i osłabione. Z czasem, nasz wzrok może ulec zniszczeniu. Dla każdego, kto spędza dużo czasu patrząc w monitor, polecane są okulary antyrefleksyjne. Dzięki nim, nasze oczy są chronione przed światłem padającym z monitora. Konieczne jest, aby okulary posiadały powłokę antyrefleksyjną LED-Protect.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to dla wielu z nas nieodzowny dodatek podczas wakacji. Nie tylko chronią nasze oczy przed ostrymi promieniami słońca, ale często stanowią modne wykończenie stylizacji. Musimy jednak pamiętać, że najważniejszym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona naszych oczu, dlatego konieczne jest kupno okularów z polaryzacją. Posiadają specjalnie wykonane soczewki, które polaryzują wiązki fali świetlnej, co stanowi filtr dla rozproszonego, niespolaryzowanego światła. Innymi słowy, okulary polaryzacyjne usuwają zbędne odblaski, które są rozproszonym światłem i przepuszczają tylko proste, spolaryzowane światło. To sprawia, że kolory są żywsze, a obraz widzenia bardziej przejrzysty i łagodny, nawet przy ostrym słońcu.

salon optyczny

Okulary progresywne

Ten rodzaj okularów to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które dotychczas potrzebowały różnych soczewek na przykład do czytania i do codziennej aktywności. Często jest to sporym utrudnieniem, na przykład w pracy lub podczas prowadzenia samochodu. Dzieje się tak w przypadku pogorszenia się ostrości wzroku wraz z wiekiem i już istniejącej wady wzroku, polegającej na nieprawidłowej akomodacji. Soczewka w okularach progresywnych łączy w sobie zalety dwóch par okularów. W jej części szczytowej znajduje się szkło przeznaczone do obserwowania oddalonych przedmiotów, natomiast w dolnej części – szkło, które umożliwia precyzyjne widzenie podczas czynności wymagających szczegółowego obserwowania niewielkich elementów.

Soczewki okularowe

Dobrze dobrane okulary mogą wyglądać naprawdę świetnie i podkreślać urodę. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo różnorodnych kolorów i kształtów oprawek, które pozwalają wyróżniać się w tłumie i podkreślić swój styl. Niemniej jednak, dla wielu osób ciągłe noszenie okularów jest kłopotliwe. Szkła mają to do siebie, że mogą parować przy zmianie temperatury lub być niewygodne podczas uprawiania sportu. Dla osób, którym przeszkadzają okulary świetnym rozwiązaniem są soczewki. Dzięki nim, możesz cieszyć się idealną widocznością bez konieczności noszenia oprawek na nosie. Możesz wybrać soczewki kontaktowe, progresywne, sportowe lub organiczne.

Dobry optyk

Bez względu na to, czy cierpisz na wadę wzroku, czy tylko chcesz zabezpieczyć swoje oczy przed szkodliwym działaniem komputera lub promieni słonecznych, powinieneś wybrać sprawdzonego optyka, który pomoże Ci wybrać najlepszy produkt. Salon Super Optyk cieszy się dobrą opinią klientów i proponuje szeroką gamę usług oraz ogromny wybór oprawek, które podkreślą Twoją osobowość.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz