Pierścionki zaręczynowe z turmalinem

19 listopada 2019

Pierścionki zaręczynowe symbolizują początek nowej drogi życiowej, ale też stanowią pewien wyznacznik obowiązujących trendów w tym zakresie. Prym pod tym względem stanowią kamienie szlachetne, jak standardowe diamenty, szafiry czy brylanty, ale coraz częściej na scenie romantycznych oświadczyn pojawiają się bardziej ekstrawaganckie wyroby sztuki jubilerskiej, jak na przykład turmalin.

Nie tylko brylant na serdecznym palcu

Indywidualizm, który można coraz częściej zaobserwować w niemal każdej dziedzinie naszego życia, znalazł też swoje miejsce podczas wybierania pierścionka zaręczynowego. Ta nieraz najważniejsza biżuteria zaczęła objawiać swoje własne oblicze, wykorzystując dostępne materiały, łącząc je ze sobą tak, że stanowiły jedyną w swoim rodzaju, indywidualną jakość.

Coraz bardziej popularnym stało się odchodzenie od standardowych rozwiązań, czyli złotego pierścionka z zazwyczaj białym kamieniem. Łaskawym okiem zaczęto spoglądać na kamienie kolorowe, które stanowią ozdobę same w sobie, ale także pięknie komponują się z innymi, pasując również zarówno do białego, jak i żółtego złota, czy też srebra. Jednym słowem, efekt końcowy zależy tylko i wyłącznie od zmysłu artystycznego wybierającego.

Turmalin arbuzowy, zielony, a nawet… czarny!

Bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem stały się pierścionki zaręczynowe z turmalinem. Jest to kamień szlachetny, znany już od wieków ze swojego korzystnego wpływu na organizm ludzki. Wierzono, że oczyszcza ciało i umysł, wpływa korzystnie na ciśnienie krwi, obniża gorączkę, a także nawet odstrasza złe duchy i pomaga w zasypianiu.

W jubilerstwie używa się turmalinu do wyrobu atrakcyjnej i drogiej biżuterii, choć cena pierścionka zaręczynowego z turmalinem jest z pewnością niższa, niż cena pierścionka z diamentem czy szafirem. Mimo to warto zapoznać się z biżuterią z tym kamieniem szlachetnym, ponieważ jej kolorystyka z pewnością może zachwycić. W zależności od składu chemicznego danego egzemplarza, można spotkać turmalin o zabarwieniu arbuzowym, zielonym, a nawet czarnym. Występujące samoistnie bądź w otoczeniu innych szlachetnych kamieni w naszej biżuterii, z pewnością mogą przyciągnąć spojrzenie i zachwycić innych swoim pięknem i oryginalnością.

Pierścionki zaręczynowe z turmalinem – cena

Cena zakupu, jaką musimy założyć wybierając się do jubilera, by kupić pierścionek z turmalinem, jest z pewnością atrakcyjna w porównaniu do tego, jaką musielibyśmy przeznaczyć w przypadku pierścionka z brylantem.

Oczywiście, duże znaczenie ma tutaj rozmiar kamienia bądź też indywidualne preferencje kupującego, jednak i tak dostaje on piękny, oryginalny produkt za rozsądną cenę.

Turmalin świetnie komponuje się z każdym rodzajem złota, jakie obecnie jest produkowane do celów jubilerskich. Zarówno srebrny pierścionek z turmalinem, jak i złoty wyglądają tak samo świetnie i cieszą oko.

Dla osób o nieco wyższym poczuciu ekstrawagancji niektórzy jubilerzy przygotowali propozycję pierścionka z turmalinem, zatopionego w złocie o nieco czerwonawym zabarwieniu, natomiast sam kamień szlachetny, użyty w biżuterii, jest czarny. Kontrast, jaki powstał w wyniku takiego połączenia kolorystycznego, może nieco szokować, jednak podkreślamy to po raz kolejny: coraz więcej osób szuka pewnego indywidualizmu w codziennych i niecodziennych czynnościach, nawet w noszonej biżuterii, więc taka opcja ich z pewnością zadowoli.

 

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz