Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem

5 października 2018

pierścionek ze szmaragdem

Prawie każda kobieta marzy o pięknym pierścionku zaręczynowym, który jest symbolem miłości. Dla mężczyzn wybór takiego pierścionka może okazać się prawdziwą drogą przez mękę. Oczywiście każda kobieta preferuje inny rodzaj biżuterii, dlatego zanim podejmiemy decyzję warto przyjrzeć się, jaką biżuterię na co dzień nosi przyszła narzeczona.

Jeżeli nasza ukochana nie przepada za żółtym złotem można wtedy kupić pierścionek z białego złota. Warto tutaj wspomnieć, że rzadziej wybierane są pierścionki zaręczynowe wykonane ze srebra, głównie dlatego, że jest to miękki surowiec i łatwiej ulega zniekształceniom. Na koniec pozostaje chyba najgorsza część, czyli określenie rozmiaru, jaki będzie pasował na serdeczny palec naszej przyszłej żony. Można poprosić wtedy o pomoc siostrę lub przyjaciółkę przyszłej panny młodej, albo spróbować samemu określić odpowiedni rozmiar.

Historia szmaragdów

Mówi się, że kobiety kochają diamenty i faktycznie duża część zaręczynowych pierścionków jest z pięknymi i dużymi diamentami. Jednak nie każdej kobiecie będzie odpowiadał taki pierścionek,  czasem lepiej postawić na coś bardziej oryginalnego. Dobrym wyborem są także szmaragdy, prawie tak samo trwałe i odporne na zarysowania jak diamenty. Szmaragdy były bardzo cenione wśród Inków,  Egipcjan oraz Hindusów. Słowo „smaragdos” w języku greckim oznacza po prostu zielony kamień. I właśnie takiego koloru są szmaragdy. Głęboka zieleń tego szlachetnego kamienia może się pięknie prezentować na palcu ukochanej kobiety, dlatego warto zastanowić się nad kupnem właśnie takiego pierścionka. Dodatkowo szmaragd bardzo dobrze komponuje się zarówno ze srebrem, jak i złotem.

pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Pierścionek ze szmaragdem - symbolika

Jak każdy kamień, także i szmaragdom przypisuje się w naszej kulturze określoną symbolikę. Szmaragdy mają przede wszystkim wpływ na wzrost siły i regenerację zarówno w sferze fizycznej, jak i duchowej. W dawnych czasach przypisywano im właściwości lecznicze oraz wysyłanie pozytywnej energii do umysłu człowieka. Pierścionek ze szmaragdem można podarować osobie, której bardzo dobrze się życzy, oznacza on głęboką miłość, ale również dobrobyt finansowy. Według wierzeń, szmaragd to kamień, który dodaje sił, wiary w siebie oraz łączy człowieka z przyrodą.

Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem – cena

Kolejną kwestią, nad którą musi się zastanowić mężczyzna, to kwota, jaką może przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na złoty pierścionek z gigantycznym diamentem, a też nie każdej kobiecie zależy na takiej drogiej błyskotce. Trudno tak naprawdę określić widełki cenowe pierścionków ze szmaragdem. Wszystko zależy od wielkości kamienia oraz od próby złota. Przeważnie ceny zaczynają się od 300 zł w górę. Oczywiście jeżeli zdecydujemy się jednak na srebrny pierścionek, to będzie on tańszy niż jego złoty odpowiednik. Jeżeli nasza wybranka uwielbia zielony kolor, to kupno takiego pierścionka zaręczynowego może okazać się strzałem w dziesiątkę.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz