Kompletowanie wyprawki

13 kwietnia 2020

Kompletowanie wyprawki dla noworodka zajmuje wiele tygodni, w końcu przyszli rodzice chcą zapewnić maksymalnie wysoki komfort maluszkowi. Jednocześnie w szale zakupowym często zapomina się o aspektach praktycznych przedmiotów, stawiając na to, by pokój dziecka prezentował się pięknie. Warto zwrócić swoją uwagę na to, że im mniej przedmiotów będzie znajdowało się w otoczeniu malucha tym lepiej dla niego. Nie ma sensu rozpraszać jego uwagę przedmiotami, skoro cały świat jest dla niego zupełnie obcy.

Jakość nie ilość

Cudowne ozdóbki, koronki czy dodatki, które są widoczne w pokojach znanych rodziców, bardzo często są umieszczane na czas sesji zdjęciowych. Wiadomo, że każdy z przyszłych rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czasu będzie zajmowała opieka nad maluchem, dlatego minimalistycznie urządzony pokój będzie sprzyjał poczuciu komfortu. Ponadto dla noworodka istotną kwestią jest poczucie bezpieczeństwa, natomiast zbyt wiele różnego rodzaju przedmiotów wokół działa drażniąco. Warto zdecydować się na jedną szafkę czy komodę, ponieważ w niej można będzie schować ubranka czy też przybory kosmetyczne. Kolejnym niezbędnikiem jest oczywiście miejsce do snu. Tutaj najczęściej pojawia się łóżeczko, ale w ostatnim czasie coraz częściej również kołyska.

Kołyska czy łóżeczko?

Dla bardzo wielu rodziców to dość trudny dylemat, dlatego decydują się na jedno i drugie. Oczywiście, jeśli ktoś mieszka w dużym domu i ma na tyle miejsca, by oba meble się zmieściły, to jest to rozwiązanie godne uwagi. Szczególnie jeśli w pokoju rodziców zmieści się łóżeczko, natomiast na kondygnacji, na której znajduje się kuchnia czy salon będzie można ustawić kołyskę, by maluch mógł w niej przebywać w ciągu dnia. Oczywiście sama kołyska ma na tyle kompaktowe gabaryty, że z powodzeniem można będzie ją przestawiać wedle własnych potrzeb. Warto wybrać model kołyski, który sprawdzi się na dłużej. W ostatnim czasie coraz modniejsze są plastikowe bujaczki, które niestety sprawdzają się tylko i wyłącznie do trzeciego miesiąca życia, w późniejszym czasie maluch jest zbyt ciężki i mechanizm bujania nie wytrzymuje obciążenia. Alternatywą dla plastikowej jest drewniana kołyska dla dziecka DREAMER™, która spokojnie wystarczy na pierwsze pół roku życia, a bardzo często i na dłużej.

Drewniana kołyska dla dziecka

Drewniana konstrukcja wyróżnia się trwałością, ale i bezpieczeństwem dla malucha. Doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji, ponieważ ma na tyle klasyczny wygląd, że bez względu na wystrój pomieszczenia, będzie idealnie pasowała. Ponadto drewno to cudowny element wnętrz, który coraz częściej pojawia się w najmodniejszych aranżacjach. Warto wprowadzić drewniane meble do swojego domu, ponieważ w ten sposób ma się naturę w zasięgu swoich rąk. Specjalistyczny mechanizm gwarantuje rytmiczne, a co istotniejsze delikatne ruchy, dzięki temu maluch wycisza się i zasypia. Z pewnością wiele osób pamięta kołyski bujane na boki, które owszem prezentują się ładnie, jednak są zupełnie niepraktyczne. Na bardzo wiele dzieci ruchy na boki działają drażniąco, ponadto zbyt energiczne kołysanie może powodować problemy na tle nerwowym w późniejszym czasie. Dlatego wybierając kołyskę, należy zwracać na to swoją uwagę. Niewątpliwie dużą zaletą kołyski DREAMER ™ jest jej wytrzymałość z uwagi na materiał, z jakiego jest wykonana. Ponadto jej wielkość gwarantuje, że maluch będzie z niej mógł korzystać przez pół roku, a bardzo często i dłużej. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno na noce, jak i w ciągu dnia.

Artykuł partnera

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz