5 najważniejszych trendów okularowych na sezon wiosna/lato 2018

6 marca 2018

Modne okulary

Najmodniejsze okulary w sezonie wiosna/lato 2018 odzwierciedlają trendy z ubiegłych miesięcy, ale są wzmocnione i znacznie bardziej wyraziste.

Kolekcje okularowe zmieniają się w cyklach rocznych i obejmują oprawy korekcyjne oraz okulary  przeciwsłoneczne. Początek roku to dobra okazja do zakupu nowego modelu, czemu sprzyja nie tylko chęć zmiany wizerunku na wiosnę, ale też klimat tygodni mody. Obserwując propozycje projektantów na przyszły sezon, możemy znaleźć inspiracje i wskazówki, które modele najlepiej podkreślą nasz styl.

W tym sezonie rządzą kontrasty

Ważnymi trendami są na pewno mini i maxi. Bardzo małe oprawy, które ledwo zasłaniają powierzchnię oka, kojarzą się z latami 90. i bohaterami popularnego filmu “Matrix”. Trend maxi skupia się na wielkości, a nie kształcie oprawek. Bez względu na to, czy wybieramy okulary okrągłe, prostokątne czy aviatory - stawiając na rozmiar XXL, mamy pewność, że wpiszemy się w obowiązującą modę.

Ciekawym nurtem są też kolorystyczne kontrasty między kolorem oprawek, a zabarwieniem szkieł. Projektanci w tym sezonie zaproponowali dwa rodzaje zestawień. Połączenie czerni i brązów z odcieniami pudrowymi spodoba się fanom klasyki, natomiast zestawienia soczystych zieleni, błękitów i fioletów na pewno przypadnie do gustu osobom, które szukają wyrazistego elementu stylizacji.

Plastik albo nic - tak w skrócie można podsumować rodzaje ramek, jakie dominują w najnowszych kolekcjach. Brak oprawek sprawi, że nasz wygląd będzie nowocześniejszy, natomiast duże, wyraziste ramki z tworzyw sztucznych sprawią, że okulary będą grały pierwsze skrzypce w naszej stylizacji. Na wybiegach dominowały grube, plastikowe oprawki w prostokątnym kształcie, które pasują większości osób.

Modne kształty okularów

Nowy sezon to nowe wariacje na temat ulubionych klasyków. Popularne modele będą miały bardziej geometryczne kształty, natomiast kocie oczy będą bardziej wyraziste - oprawki w tym stylu będą szersze i ostrzej zakończone. Jeżeli lubimy modele nawiązujące do stylu retro, zdecydowanie powinniśmy wybrać ich nowoczesne, odświeżone wersje.

Muchy wracają! Jeżeli w poprzednim sezonie podobał się nam babciny styl, w tym powinniśmy spróbować tego modelu w pudrowych odcieniach i najlepiej - półprzezroczystych, plastikowych oprawkach. Muchy zasłaniają prawie całą twarz, więc jest to propozycja dla osób, które szukają mocnego elementu uzupełniającego codzienną stylizację. Jeżeli wybierzemy delikatny model.

Które okulary wybrać?

Największy wybór okularów znajdziemy w sklepach internetowych, które umożliwiają już skorzystanie z usługi Domowej Przymierzalni. Zupełnie za darmo można zamówić nawet cztery pary okularów i mierzyć je w domu przez 10 dni.

Domowa Przymierzalnia umożliwia wybranie okularów bez presji czasu i bez sztucznego, sklepowego oświetlenia. W zaciszu domowym i po konsultacji z bliskimi łatwiej podjąć decyzję. Klienci nie traktują już okularów jak konieczność, tylko jak dodatek do garderoby - mówi Tomasz Serafin ze sklepu internetowego Kodano.pl.

Szukając nowych okularów powinniśmy nie tylko kierować się aktualnymi trendami, ale przede wszystkim wybrać taki model, który podkreśli nasz indywidualny styl!

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz