Ameryka Express

13 marca 2020

źródło: styl.fm

Ameryka Express to bez wątpienia jeden z najciekawszych formatów w polskiej telewizji. Co prawda, programy tego rodzaju są emitowane również w innych krajach, jednak porównując np. polską wersję z wersją hiszpańską śmiało można powiedzieć, że produkcja TVN jest nieporównanie ciekawsza.

Na czym jednak właściwie polega ten program i z jakiego powodu Ameryka Express wzbudza aż tak ogromne zainteresowanie wśród widzów?

Ameryka Express: czyli z jednym dolarem dziennie przez Amerykę Łacińską

Jak wiadomo, Ameryka Express jest następczynią Azji Express. W tym sezonie po raz drugi uczestnicy ścigają się więc właśnie po krajach Ameryki Latynoskiej. Już pierwszy sezon prezentował się znakomicie: baśniowe wręcz pejzaże Ekwadoru i Chile, ciekawe zadania, świetnie dobrani i barwni uczestnicy. 

Można śmiało powiedzieć, że w drugim sezonie program również nie zawodzi, chociaż za nami dopiero pierwszy odcinek. Kogo tym razem widzowie zobaczą w wyścigu po Ameryce Latynoskiej? Wśród uczestników znajdują się między innymi Paweł Deląg, Patrycja Markowska, Marcin "Różal" Różalski, Grażyna Wolszczak. Już po tej kolekcji nazwisk widać, że po prostu musi być ciekawie.

Wróćmy jednak do samej idei programu: jak więc działa Ameryka Express? Oto kilka par bierze udział w wyścigu po dwóch krajach Ameryki Łacińskiej: w drugim sezonie krajami tymi są Gwatemala oraz Kolumbia. Dziennie na przeżycie każda z par ma dokładnie jednego dolara. Przed uczestnikami nie tylko wyczerpujący wyścig oraz zadania, ale także konieczność orientowania się w terenie, szukania transportu oraz noclegów. Dodajmy tutaj, że kraje Ameryki Środkowej oraz Południowej to jednak nie Azja: całkowicie odmienne warunki kulturowe a na dodatek w tym sezonie twórcy programu postanowili umieścić akcję w dwóch państwach, które najdelikatniej mówiąc nie cieszą się zbyt dobrą sprawą. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszym odcinku były zawodnik MMA, Marcin Różalski miał poważne problemy ze znalezieniem transportu ze względu na swoje tatuaże. Miejscowa ludność kojarzyła go bowiem z niesławnym kartelem Mara Salvatrucha, którego Sicarios są znani między innymi właśnie z charakterystycznych tatuaży pokrywających całe ciało. Na szczęście, popularny "Różal" nie natknął się na prawdziwych członków Mara Salvatrucha, lecz jedynie na wystraszoną, wiejską ludność. 

Już w pierwszym odcinku nowego sezonu swoją siłę pokazała para młodych modelek Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska.

Kto wygra wyścig?

Jak pamiętamy, pierwszy sezon Ameryka Express zakończył się niemałą niespodzianką: program wygrała bowiem para, której chyba nikt nie uważał za faworytów. Jak natomiast będzie tym razem? Czy zaprawieni w bojach zawodnicy MMA poradzą sobie lepiej z latynoskimi trudami niż zwiewne modelki? Czy uczestnicy będą "trzymali sztamę", czy może w trakcie programu objawi się nam kolejne wcielenie Renaty "Renulki" Kaczoruk? 

Bez wątpienia warto oglądać 2 sezon Ameryka Express nie tylko ze względu na powyższe ciekawostki, ale również dla wielu innych, niemniej interesujących powodów.

Czytaj więcej o programie na stronie: styl.fm

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz