Ciekawe pomysły na świąteczne dekoracje

20 grudnia 2019

Święta są coraz bliżej i to właśnie ten czas jesienny stanowi okres przedświątecznych przygotowań. Jest to dla wielu okazja by dać popis swoim artystycznym umiejętnościom. Co roku coraz większą popularnością cieszy się własnoręczne tworzenie ozdób świątecznych, które jest związane z naszą tradycją.

Święta są coraz bliżej i to właśnie ten czas jesienny stanowi okres przedświątecznych przygotowań. Jest to dla wielu okazja by dać popis swoim artystycznym umiejętnościom. Co roku coraz większą popularnością cieszy się własnoręczne tworzenie ozdób świątecznych, które jest związane z naszą tradycją.

To właśnie okres przygotowań pozwala nam poczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Kiedy zajmujemy się dekoracjami czujemy, że ten magiczny i rodzinny czas jest już bardzo blisko. Tworzenie własnych ozdób jest idealnym sposobem na szczególne poczucie magii świąt. Ożywają wówczas wspomnienia z dzieciństwa. Jest to dla nas przyjemny sposób spędzenia czasu, który przenosi nas do beztroskich lat dziecięcych.

Tworzenie ozdób jest bezpośrednio związane z tradycją ubierania choinki, która jest głównym symbolem świąt. Nie stanowi ona jednak jedynej dekoracji. Podczas świątecznych przygotowań przyozdabiamy cały dom kolorowymi lampkami, stroikami, świeczkami, czy wieńcami. Święta są zatem świetną okazją by dać wyraz swoim artystycznym umiejętnościom.

Sposobów na tworzenie własnych ozdób jest wiele. Popularne są ozdoby origami, takie jak papierowe gwiazdki, aniołki, czy bombki choinkowe. Piękną dekoracją choinkową są także ręcznie malowane, szklane bombki lub styropianowe bombki i wieńce ozdobione wstążkami, koralikami, czy cekinami. Tradycyjną ozdobą są szydełkowane dzwoneczki, czy aniołki, malowane szyszki, czy wyszywane ozdoby z filcu. Piękne dekoracje można również wykonać z masy solnej. Ozdoby świąteczne można także stworzyć z nietypowych materiałów, na przykład z makaronu, który wystarczy skleić w różne kształty, na przykład anioła, a następnie pomalować. Ręczne wykonanie ozdób świątecznych jest czasochłonne, jednak takie dekoracje mają szczególną wartość i przykuwają więcej uwagi.

Tworzenie ozdób nie ogranicza się do rozwoju naszej artystycznej strony. Wpływa również na rozwój wyobraźni, myślenia geometrycznego i przestrzennego. Jest to zajęcie idealne dla dzieci, gdyż rozwija koncentrację i cierpliwość, a także uczy, że praca wykonana do końca przynosi wiele satysfakcji.

Warsztaty malowania bombek

Z okazji zbliżających się świąt przygotowaliśmy dla Państwa dzieci warsztaty malowania bombek i tworzenia śnieżnego bałwana. Dzieci na naszych warsztatach, pod okiem doświadczonych animatorów, nauczą się jak samodzielnie pomalować szklane bombki i jak wykonać z nich uroczego, śnieżnego bałwana, ubranego w szalik i kapelusz. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat i mogą się odbywać w przedszkolach, szkołach, bibliotekach, czy domach kultury. Dzieci podczas 45 minut warsztatów stworzą piękną i niepowtarzalną dekorację, która będzie wyjątkową, świąteczną ozdobą w domu.

Biorąc udział w warsztatach dzieci zdobędą nie tylko umiejętność praktyczną tworzenia własnej ozdoby, ale przede wszystkim stworzą własne wspomnienia, związane z magią świątecznych przygotowań. Czas świąteczny kojarzy nam się z beztroską i dzieciństwem, warto więc zadbać, aby dzieci miały okazję do spędzenia tego czasu w aktywny i kreatywny sposób.

Artykuł sponsorowany

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz