Dzień bez pośpiechu na pięć sposobów

21 lutego 2018

Sposób na wolny czas

W obecnych czasach słowo „powoli” nabrało niezwykłego charakteru – dziś oznacza nie pędź, zwolnij, postaraj się żyć bez pośpiechu i stresu! 25 lutego to szczególny dzień w roku, w którym kultywuje się tę sztukę życia w wielu krajach na świecie. O czym mowa? To Światowy Dzień Powolności, który od kilku lat zyskuje coraz większe grono zwolenników także w Polsce. Oto kilka prostych wskazówek, jak celebrować tę okazję.

Spaceruj, rozglądaj się i podziwiaj

Im wolniej żyjemy, tym więcej dostrzegamy drobiazgów dookoła, dlatego warto nauczyć się spacerować, rozglądać się i obserwować. Nie siedź w domu, wyjdź na zewnątrz i przejdź się, aby dostrzec i docenić choćby kolor i kształt chmur na niebie.

Skup się na jednym zadaniu

Coraz więcej ludzi czuje ogromną presję multitaskingu, ma ambicje by sprostać wielu wyzwaniom jednocześnie. Nie szukaj magicznego zaklęcia, aby wydłużyć dobę – zaplanuj czas inaczej. Poproś o pomoc w wykonaniu zadania koleżankę z zespołu lub jeśli to możliwe przełóż o kilka dni deadline na oddanie projektu. Doceń jedną, ale szczegółowo i solidnie wykonaną pracę!

Zadzwoń, spotkaj się – nie pisz

Wiadomości w portalach społecznościowych nie oddadzą atmosfery prawdziwej rozmowy – gestykulacji, emocji, mimiki twarzy, czy barwy głosu rozmówcy! Znajdź więcej czasu dla bliskiej osoby, ale zrezygnuj z komunikatora video i spotkaj się, aby porozmawiać na żywo.

Chwila dla siebie

W doborowym towarzystwie

Twój kalendarz towarzyski i zawodowym pęka w szwach? Może warto w tym dniu zwyczajnie pobyć chwilę samemu ze sobą. Dobra książka, film lub leniwe popołudnie w ulubionej kawiarni to sposoby na relaksujący dzień, do którego na pewno szybko zatęsknisz nie tylko od święta!

Racz się niespiesznie… z Saską

Wspomnij czasy, w których ludzie spędzali ze sobą dużo czasu, rozmawiali, beztrosko przesiadując w doborowym gronie. Zainspiruj się szlachecką tradycją ucztowania i zaproś bliskich do siebie na wieczór, aby przyjemnie spędzić czas racząc się niespiesznie wybornym trunkiem!

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz