Jak ubrać się na ślub?

25 kwietnia 2018

moda ślubna

W dzisiejszych czasach wygląd ma ogromne znaczenie. W pracy, na imprezie czy wychodząc do sklepu staramy się założyć odzież, w której będziemy wyglądać ładnie i elegancko. Przede wszystkim kobiety potrzebują ubrać się odpowiednio do sytuacji, mężczyźni to raczej bagatelizują, mimo to również ubierają się tak, jak się powinno na przykład na rozmowie, o pracę czy podczas podpisywania ważnej umowy w firmie. W takich przypadkach jest to bardzo ważne, ponieważ przyszły pracodawca lub klient może być bardziej skłonny, aby zaakceptować naszą ofertę na przykład.

Jednak jest okazja, na którą niby każdy wie, jak powinien się ubrać, a mimo to często robi to źle, taką okazją jest ślub oraz późniejsze wesele i poprawiny. Moda ślubna to temat, z którym na równo chociaż raz każdy się spotkał. Mówi się, o tym za każdym razem, kiedy coś takiego się zbliża. Podam wam teraz ubiór na tę okazję, zależny od tego, jaką rolę będziemy na ślubie pełnić.

Zaczniemy od najważniejszych osób podczas tego wydarzenia, czyli pary młodej. Tutaj, sprawa wydaje się być dość prosta, ale jednak warto przypomnieć lub podać Wam parę pomysłów, o których nie wiedzieliście. Oprócz sukni ślubnej dla pani młodej i granatowego garnituru z czerwonym krawatem dla pana młodego, można wybrać coś innego i bardzo ciekawego. Jeżeli chodzi, o kobietę to w ostatnim czasie bardzo modne stały się suknie ślubne koloru kremowe go lub lawendowego, o czym pewnie nie wiedzieli wszyscy. Pomijając ten rodzaj stroju, warto zastanowić się nad zakupem sukni w innym kolorze, która będzie smukła i podkreśli nasza figura, wcale nie musi to być długa suknia z szerokim dołem. Można naprawdę dużo wymyślić w tym temacie. Temat garnituru również pozostaje tematem, w którym możemy pokombinować. Garnitur może być czarny, a często również biały, co naprawdę fajnie wygląda w połączeniu z innym kolorem sukni dla kobiety, niż właśnie ten biały. Na poprawiny para młoda nie zakłada już tak eleganckich ubrań. Wystarczy zwykła sukienka dla kobiety i elegancka koszula dla mężczyzny.

Jeżeli chodzi, o świadków to sprawa wygląda tak, że powinni być dość elegancko ubrani, jeżeli chodzi o sam ślub i wesele, więc elegancka suknia czy sukienka i garnitur będą odpowiednim wyborem. W poprawiny natomiast, może to być dużo luźniejszy strój, oczywiście nie możemy zapominać, o tak dużym wydarzeniu, jakim jest wesele czy poprawiny również, więc elegancja musi być zachowana w obu przypadkach. Jeśli na ślubie jesteśmy zwykłym gościem, który nie pełni żadnej funkcji, nie musimy zakładać garnituru, jeśli nie mamy na to ochoty lub źle się w nim czujemy. Kobiety również mogą sobie pozwolić na troszkę mniej elegancką sukienkę, która odkryje troszkę więcej oraz będzie dużo wygodniejsza.

Podsumowując, ubranie na ślub nie musi być wcale stereotypem, który został kilkadziesiąt lat temu wdrożony do naszej kultury. W tym temacie można troszkę zaszaleć i ubrać się w coś, co będzie eleganckie, ale również wygodne, a przede wszystkim będzie nam się podobać i nie założymy tego tylko dlatego, że tak wypada.

 

Materiał zewnętrzny

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz