Krzesła schodowe osobowe jako wsparcie dla osób niepełnosprawnych

14 września 2023

Przemieszczanie się pomiędzy piętrami budynków może stanowić poważny problem dla osób niepełnosprawnych czy seniorów. Rozwiązaniem są windy krzesełkowe, które działają jak typowa winda schodowa, są jednak wygodniejsze i łatwiejsze w zastosowaniu. Jak działa winda krzesełkowa i w jakich rodzajach występuje?

Krzesło schodowe - czym jest?

Krzesło schodowe to alternatywa dla windy schodowej. W porównaniu do windy, krzesło zajmuje o wiele mniej miejsca, jest bardziej poręczne i praktyczne. Ich sporą zaletą jest większa przystępność cenowa, która pozwala na zastosowanie również w domach prywatnych i wszelkich budynkach użyteczności publicznej. Służą do umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszanie się po schodach w sposób jak najbardziej swobodny, a przede wszystkim bezpieczny.

Tym, co cechuje krzesełka schodowe jest bezpieczeństwo pasażera. Krzesła schodowe posiadają czujniki ruchu, dzięki czemu zatrzymują się przed każdą przeszkodą.

Krzesła schodowe osobowe - rodzaje

Krzesła schodowe osobowe występują w dwóch różnych rodzajach. Pierwszym z nich są krzesła schodowe prostoliniowe. Idealnie sprawdzają się w domach prywatnych i placówkach medycznych, w których świadczy się opiekę nad seniorami czy osobami niepełnosprawnymi. Krzesła schodowe prostoliniowe umożliwiają bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy piętrami budynku. Tego rodzaju krzesełka montuje się w plecami w stronę ściany, dzięki czemu nie ogranicza się możliwości korzystania ze schodów innym użytkownikom. Osoba niepełnosprawna siedząca na krzesełku uruchamia go przy użyciu przycisków. Winda porusza się ku górze, łagodnie pokonując kolejne stopnie.

Krzesło schodowe krzywoliniowe

Drugim rodzajem wind są krzesła schodowe krzywoliniowe. Tego rodzaju krzesło montuje się przy poręczy. Ten rodzaj krzeseł od prostoliniowych różni się torem jazdy i sposobem montażu. Tego rodzaju winda sprawdzi się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach opieki, placówkach medycznych i w domach prywatnych. Montuje się ją tam, gdzie nie ma zastosowania krzesło schodowe prostoliniowe.

Jakie zastosowanie ma krzesełko schodowe?

Krzesełko schodowe ma to samo zastosowanie, co winda schodowa- umożliwia przemieszczanie się pomiędzy piętrami osób niepełnosprawnych czy seniorów, którzy maja kłopot z pokonywaniem schodów na własnych nogach. Platformy schodowe można zamontować właściwie wszędzie, a ich stosunkowo niska cena pozwala na korzystanie z nich większej liczbie potrzebujących osób. Co więcej, możliwe jest dofinansowanie do krzesła schodowego.

Artykuł sponsorowany

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz