Scott Derrickson wyreżyserował sekwencję "Labirynt" dla TriStar Pictures

27 maja 2020

Scott Derrickson, który przekazał powstanie jako reżyser Dr. Strange 2 w sprawie różnic twórczych, znalazł nową franczyzę fantasy do podjęcia. Na jego planie TriStar Pictures wyreżyserował sequel Labiryntu Jima Hensona. Scenariusz napisze Maggie Levin, która napisała i wyreżyserowała "Into the Dark", oraz "My Valentine for Hulu".

Oryginał z 1986 r. w rolach głównych wystąpił David Bowie i Jennifer Connelly i przez ponad trzy dekady utrzymywał status kultowy, co doprowadziło do połączenia powieści i komiksów, gier wideo, wieloletnich pokazów, a nawet corocznego balu maskaradowego dla fanów, który jest uważany za jeden z największych na świecie.

Lisa Henson z The Jim Henson Company produkuje. Brian Henson jest kierownikiem produkcji. Derrickson jest producentem wykonawczym, a jego częstym współpracownikiem jest C. Robert Cargill. Blanca Lista, SVP produkcji filmów fabularnych dla Hensona, jest pasterką projektu dla The Jim Henson Company.

Caellum Allan nadzoruje z Nicole Brown w imieniu TriStar Pictures.

Derrickson jest reprezentowany przez WME, Brillstein Entertainment Partners i Ziffrena Brittenhama. Levin jest reprezentowany przez WME, Brillstein i Gang Tyre. Cargill jest reprezentowany przez Brillsteina.

Kto pisze i reżyseruje Labirynt 2?

Droga Labiryntu 2 do ekranu była równie okrężna i niebezpieczna, jak jego imiennik, a w maju 2020 roku produkcja trafiła w kolejną poważną pułapkę: Scenarzysta - reżyser Fede Alvarez, który najwyraźniej pracował nad projektem od 2018 roku, oficjalnie zrezygnował. Według CinemaBlend czuł się trochę nieśmiało, gdy podjął się realizacji istniejącej już franczyzy z oddanymi fanami, którzy mogliby mieć oczekiwania. Kibice bez wątpienia będą kwestionować, dlaczego Alvarez nie doszedł do tego wniosku wcześniej, zamiast przywrócić projektowi solidne dwa lata. Bez Alvareza, pozostawia to dużą próżnię na szczycie produkcji. Trudno jest wyjść z produkcji bez scenariusza... czy reżysera. 

Znany z udanego restartu Evil Dead, home invasion horror flick Don't Breathe, a jego katastrofalna próba The Girl in the Spider's Web, Alvarez połączył siły z pisarzem Spider's Web Jay Basu, aby napisać pierwszy szkic Labiryntu 2. Rozmawiając z MovieWeb w październiku 2018, Alvarez powiedział: "Nigdy nie wierzę, że scenariusz jest rzeczywiście kompletny. Mamy jego pierwszą wersję, mamy pierwszą wersję, która moim zdaniem jest niesamowita... Spróbujemy się tam dostać, ponieważ jest to jedna z tych, które mają taką ukochaną bazę fanów, ja w niej uczestniczę, że nigdy nie zrobiłbym niczego, co jest dalekie od ideału. Albo przynajmniej spróbuję tam wycelować. To zajmie trochę czasu, bo to nie jest coś, co się spieszysz. Minęło już tyle lat, że chyba nikt nie powinien się tym spieszyć. Postaramy się to naprawić." 

Jeśli on i Basu pracowali nad kontynuacją Labiryntu od 2018 roku, to jest to dużo straconego czasu na wchłonięcie tego projektu. Kto wie, jak wiele z dzieł Alvareza można faktycznie uratować, albo do jakiego stopnia nowy filmowiec lub pisarz będzie musiał zacząć od zera?

Początkowo Alvarez został wykorzystany do wyreżyserowania filmu, jak również do współtworzenia go, więc producenci wracają teraz do punktu wyjścia w dążeniu do ożywienia Labiryntu.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz