Tania winda na schody – idealny prezent dla babci na Wielkanoc

17 marca 2020

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom i rodzinnym wycieczkom. Nie wszyscy mogą w nich jednak uczestniczyć. Ból stawów towarzyszący pokonywaniu schodów i lęk przed upadkiem skutecznie powstrzymują wiele babć i dziadków przed wyjściem z domu. Nie pozwól na to, by Twoja mama mogła oglądać zabawę wnuków tylko przez okno. Podaruj jej na Wielkanoc miniwindę schodową i zobacz, ile radości może sprawić wiosenny spacer w rodzinnym gronie.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest i jak działa miniwinda,
  • gdzie można ją zamontować,
  • ile kosztuje krzesełko HomeGlide w promocyjnej cenie.

Winda schodowa – bezpieczeństwo w parze z komfortem

Krzesełko schodowe HomeGlide to niewielki dźwig, który stworzono z myślą o seniorach mających trudności z wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Składa się on z estetycznie wykonanego krzesełka, które porusza się po torze jezdnym, zlokalizowanym w biegu schodów. Winda schodowa przewozi pasażera w komfortowej pozycji siedzącej – senior steruje nią, poruszając intuicyjnym joystickiem ukrytym w podłokietniku. Może też skorzystać z pilota zdalnego sterowania – takiego samego, jak ten, który służy mu do włączania telewizora. Tapicerowane siedzisko oraz oparcie, podłokietniki, podnóżek i pasy bezpieczeństwa utrzymują ciało użytkownika krzesełka w bezpiecznym i wygodnym ułożeniu. Dzięki temu przemieszczanie się pomiędzy piętrami, które dotąd kojarzyło się seniorowi z bólem i wysiłkiem, zamienia się w miłą chwilę relaksu.

Krzesełko HomeGlide - proste rozwiązanie dla domu i bloku

Miniwindę HomeGlide można zamontować na wewnętrznych schodach prostych w domu jednorodzinnym, kamienicy oraz budynku wielorodzinnym. W ofercie firmy Windy Schodowe są dostępne także inne modele krzesełek schodowych, które nadają się do założenia na schodach krzywoliniowych (np. zabiegowych lub krętych). Ich cena jest jednak wyższa ze względu na konieczność wyprofilowania toru jezdnego pod kształt konkretnych schodów. W niektórych sytuacjach bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zamontowanie na schodach zabiegowych 2 krzesełek HomeGlide zamiast 1 krzesła krzywoliniowego. Taka inwestycja jest ekonomicznie uzasadniona, lecz wymaga od seniora przesiadania się z jednej windy schodowej na drugą.  

Maksimum bezpieczeństwa w miniwindzie

Głównym zadaniem krzesełka schodowego jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie, która ma trudności z samodzielnym pokonywaniem stopni. Producent wyposażył każde urządzenie w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki wykrywające przeszkody. Jeżeli któryś z domowników pozostawi na schodach torebkę lub zabawkę, to krzesełko wykryje jej obecność i zatrzyma się, unikając kolizji. Choć wymiary windy schodowejkompaktowe, jej udźwig pozwala na przewożenie osób ważących nawet 125 kg. W razie potrzeby istnieje też możliwość zwiększenia nośności urządzenia do 140 kg.

Tania winda na schody – komfort w promocyjnej cenie

Krzesełko HomeGlide jest jednym z najtańszych urządzeń służących do trwałej likwidacji barier architektonicznych. Choć z powodzeniem pełni rolę domowej windy, jego cena jest znacznie niższa od kosztów zakupu i montażu tradycyjnego dźwigu. W ramach promocji trwającej do końca marca możesz kupić nowe krzesło schodowe z 2-letnią gwarancją już za 7500 zł brutto. Oferta dotyczy tylko odbiorców prywatnych, a finalna cena urządzenia zależy m.in. od takich czynników, jak: długość i rodzaj schodów oraz lokalizacja budynku. Montaż urządzenia zajmuje tylko 1 dzień i nie wymaga remontu, a czas realizacji zamówienia wynosi nawet 2-3 dni.

Cena taniej windy na schody może być jeszcze niższa, jeśli uzyskasz dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON. Dzięki otrzymaniu dotacji koszty zakupu, montażu i dostawy urządzenia mogą zmaleć nawet o 85-95%. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby bezpłatnie otrzymać indywidualny kosztorys, który należy dołączyć do wniosku o dofinansowanie.

Czekamy na Twój telefon pod nr:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002 

Możesz też wysłać zapytanie e-mailem na adres: info@winda-na-schody.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o taniej windzie na schody HomeGlide, odwiedź stronę: www.winda-na-schody.pl.

Zapraszamy!

Windy Schodowe

 

Artykuł sponsorowany

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz