Tłumaczenia na język włoski

12 listopada 2020

W zależności od źródła informacji, na całym świecie znajomością języka włoskiego pochwalić się może od 60 do nawet 100 milionów osób. Język włoski jest dość popularny, choć jego nauka nie jest łatwa, przede wszystkim ze względu na szeroko rozbudowane dialekty (których jest około 20), charakterystyczne dla poszczególnych regionów geograficznych.

Obecnie w sposób swobodny w języku włoskim można rozmawiać nie tylko w samych Włoszech, ale także w Watykanie, na San Marino, w Szwajcarii oraz Istrii (gdzie uznawany jest za język oficjalny). Językiem tym posługuje się również znaczna część społeczeństwa Albanii, Etiopii, Libii oraz Malty. Oczywiście lista miejsc, w których swobodnie można się posługiwać językiem włoskim jest nieco dłuższa, jednak to w wymienionych krajach jego znajomość jest najpowszechniejsza.

Historia języka włoskiego

Intensywny rozwój języków romańskich rozpoczął się po upadku Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego. Wówczas znaczenie języka łacińskiego bardzo szybko malało, a w jego miejsce coraz częściej wchodziły dynamicznie rozwijające się języki regionalne. Co ciekawe, ówcześnie uznano, że język włoski zbliżony jest do łaciny bardziej niż jakikolwiek inny. Średniowieczni pisarze - Dante Alighieri, Francesco Petrarca oraz Giovanni Boccaccio nie tylko wynieśli język toskański na wyżyny literackie, ale również mieli znacznie większy wpływ na jego współczesny kształt, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Jeżeli chodzi o rozwój języka włoskiego, ciężko jest wskazać poszczególne etapy jego ewaluacji. Z pewnością można jedynie stwierdzić to, że jego gramatyka uformowana została w czasach renesansu.

Język włoski w biznesie

Jeżyk włoski nie ma specjalnie imponującego znaczenia na międzynarodowej arenie (znacznie istotniejszy jest tu język angielski). Nie oznacza to jednak, że znajomość tego języka w międzynarodowym świecie biznesowym jest całkowicie niepotrzebna. Jego znajomość przysłuży się przede wszystkim biznesowym relacjom z osobami, które posługują się nim na co dzień. Dlatego też rozpoczynają działalność czy współprace w miejscu, w którym mówi się po włosku, dla zwiększenia szans na odniesienie sukcesu, warto znać choćby jego podstawy.

Tłumacz języka włoskiego

Z różnych powodów nie zawsze można prowadząc biznes samodzielnie wykonać tłumaczenia istotnych dokumentów z języka włoskiego bądź na język włoski. W takim przypadku warto sięgnąć po profesjonalną pomoc jaką oferuje Agencja Alingua. Dzięki dostępności specjalistów z bardzo różnych dziedzin, tłumaczenie będzie przeprowadzone bardzo starannie i skrupulatnie, z uwzględnieniem specjalistycznego, charakterystycznego dla danego obszaru słownictwa. Co ważne, można skorzystać zarówno z tłumaczeń zwykłych, jak i przysięgłych, co daje naprawdę bardzo szeroki zakres możliwości. Perfekcyjna znajomość języka włoskiego pozwala nie tylko na przetłumaczenie dość trudnych firmowych dokumentów, ale również katalogów, faktur, sloganów reklamowych, umów, sprawozdań, aktów, korespondencji handlowej i wielu innych materiałów, nawet takich, które nie są przeznaczone do wglądu dla osób postronnych (tłumacz zobowiązanych jest to nieprzekazywania nikomu treści w nich zawartych).

https://alingua.pl/tlumaczenia-wloski/

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz