Implanty w Krakowie. Kiedy to rozwiązanie ma sens?

12 marca 2021

Implanty zębowe są strukturą, która pozwala odtworzyć utracony ząb. Implant to śruba, którą wszczepia się w miejsce po usuniętym korzeniu zębowym. Na nim stomatolog montuje koronę protetyczną. Koronę dopasowuje się do odcienia pozostałych zębów, dzięki czemu implant nie wyróżnia się na ich tle, doskonale uzupełnia uśmiech i sprawia, że prezentuje się on w pełni naturalnie.W nowoczesnej stomatologii stosuje się implanty i korony wykonane z wielu różnych materiałów. Specjalista zawsze dokładnie weryfikuje budowę anatomiczną kości u pacjenta i stan jego uzębienia. Implanty pozwalają zyskać estetyczny uśmiech, który dodaje pewności siebie.Implanty zębowe: kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Implanty zębowe w Krakowie to rozwiązanie, które większość gabinetów stomatologicznych poleca jako najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków. Stosuje się je u osób, które utraciły naturalne uzębienie. Za pomocą implantów można uzupełnić zarówno pojedyncze zęby, jak i odbudować nawet większą część zgryzu (wtedy mocuje się kilka implantów, na których osadza się mosty).Implanty zębowe są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce, aby odbudowane zęby prezentowały się naturalnie.  Można je stosować, gdy zęby zostały usunięte, ponieważ uległy wyniszczeniu (np. wskutek nieleczonej próchnicy czy paradontozy).

Sprawdzą się również w przypadku niewykształconych zawiązków zębowych oraz przy całkowitym braku uzębienia.Warto podkreślić, że implanty stanowią inwestycję na długie lata, a jednocześnie zapewniają najwyższy komfort noszenia. W odróżnieniu od tradycyjnej protezy zębowej, nie stanowią ciała obcego, które zawsze może sprawiać dyskomfort. Integrują się z tkanką kostną, dlatego funkcjonują w dokładnie taki sam sposób jak naturalny korzeń zęba. Z leczenia implantologicznego warto skorzystać możliwie jak najwcześniej po utracie naturalnego zęba.

Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z faktu, że już brak jednego zęba powoduje, że sąsiadujące z nim zaczynają się przechylać. To prowadzi do powolnego wypychania i ścierania oraz zaniku kości. Problem może objawić się również na przeciwnym łuku.

Dlaczego tak się dzieje? Działa tutaj tzw. efekt Godona. Ząb potrzebuje podparcia na przeciwstawnym łuku (określanym w stomatologii jako antagonista). Każdy brak w uzębieniu może więc powodować wysunięcie się z zębodołu zębów, które przez ubytek zostają pozbawione tego naturalnego podparcia.

Ile kosztują implanty zębowe?

Odkładanie uzupełnienia braków zębowych w czasie może prowadzić do zaniku kości oraz problemów z innymi zębami pozostającymi na łuku. Najlepszym rozwiązaniem jest osadzenie implantów tuż po ekstrakcji. Wtedy stomatolog wstawia gotowy implant anatomiczny typu Replicate bezpośrednio w miejsce usuwanego zęba. Wiele osób odkłada decyzję z powodu obaw o koszty zabiegu.

Ile kosztują implanty w Krakowie?

Nie ma sztywnego cennika, który pozwoliłby ustalić ostateczny koszt. Duże znaczenie ma bowiem rodzaj wykorzystanych implantów.We współczesnej stomatologii stosuje się m.in. implanty:

•    tytanowe –  tytan jest mocny i trwały, dlatego zapewnia długi okres użytkowania. Implanty z tego materiału mają jednak także swoje słabsze strony. Niektórzy zarzucają im nieestetyczny wygląd oraz prawdopodobieństwo obniżenia się linii dziąseł (wtedy widoczna może stać się część tytanowa). Ich atutem jest niższa cena,

•    cyrkonowe – przypominają naturalną tkankę zębową, dlatego pozwalają uzyskać doskonały efekt estetyczny. Ich atutem jest także wysoka odporność na ścieranie oraz to, że tego typu implanty zębowe świetnie wiążą się z naturalną tkanką. Są one odporne na substancje kwaśne i zmiany temperatury.

Ostateczna cena to wartość samego implantu oraz koszt ich wszczepienia. Pierwszym krokiem zawsze jest wykonanie tomografii komputerowej w celu kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Właśnie wtedy dentysta dokładnie wycenia całe leczenie, ponieważ jego ostateczna cena uzależniona jest m.in. od konieczności wykonania dodatkowych zabiegów związanych z zanikiem kości. Stomatolog najpierw umieszcza implant ze śrubą zamykającą lub gojącą. Gdy ten zintegruje się z kością, niezbędne jest wykonanie obudowy protetycznej z wykorzystaniem koron (dla pojedynczych ubytków zębowych) lub mostów (dla dużych braków zgryzu).Śruba gojąca kosztuje około 360 zł, zamykająca 150 zł, a implant Straumann 3500 zł. Całkowita cena zabiegu implantologicznego jest jednak ustalana indywidualnie po konsultacji.Implanty zębowe w Krakowie

Chcesz wykonać implanty w Krakowie?

Wysokiej jakości usługi stomatologiczne z zakresu implantologii zapewnia CDC CRACOW DENTAL CENTRE. Można tutaj wykonać uzupełnienia pojedynczych ubytków oraz mosty protetyczne na implantach. W gabinecie stosowane są implanty zębowe szwajcarskiej marki Straumann, które powstają z unikalnego materiału Roxolid. Produkowany jest on ze stopu tytanu i cyrkonu – taka mieszanka zapewnia dobrą integrację z kością. Więcej informacji znajdziesz na https://cdcstomatologia.pl/implantologia.html.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz