Kolagen na włosy - odmładzająca siła z natury

18 kwietnia 2019

kolagen na włosy

Słabe, wypadające i łamiące się włosy to problem, który dotyka wiele osób. Odżywki, maski i specjalne szampony działają tylko z zewnątrz, a problem zniszczonych kosmyków włosów powinno się naprawić od środka. W takich przypadkach na ratunek przychodzi kolagen, który uzupełnia to, czego brakuje Twoim włosom.

Zła dieta, stres, działanie wysokiej temperatury czy chemii - to wszystko niszczy Twoje włosy i sprawia, że stają się cienkie i łamliwe. Kolagen ma za zadanie odbudować podstawowy budulec Twoich włosów.

Czym jest kolagen?

Kolagen to podstawowy składnik tkanki łącznej, stanowi około 30% białka znajdującego się w naszym organizmie, czyli bierze udział w niemal wszystkich funkcjach życiowych narządów i tkanek. Po 26. roku życia ilość kolagenu w organizmie spada. Przede wszystkim cierpi na tym nasza skóra, włosy i stawy. Kiedy mamy wystarczającą ilość kolagenu możemy cieszyć się napiętą skórą, dobrym krążeniem krwi, a nasze rany sprawnie się goją. Dlatego kolagen należy stosować nie tylko na włosy i skórę, ale też po prostu dla zdrowia.

Kolagen do picia na włosy i nie tylko

Według wielu badaczy optymalna dawka kolagenu na dzień powinna wynosić 400 mg. Ten cudowny składnik stał się popularny wśród celebrytów i nie tylko. Wszystkie odżywki i maski zabezpieczają włos tylko od zewnątrz. Kolagen na włosy w płynie działa od środka i trafia do cebulek. W ten sposób odżywia i sprawia, że włosy są lśniące i mocne. Przykładem kolagenu do picia, który będzie działać nie tylko na włosy, ale też skórę i paznokcie jest suplement DuoLife. Działa na cały organizm i usprawnia jego funkcjonowanie. Jest to wyjątkowa kompozycja składników, które chronią przed procesami starzenia się - spowalniają je i jednocześnie walczą z wolnymi rodnikami.

Kolagen na włosy i nie tylko został przebadany przez wielu specjalistów i jego działanie zostało potwierdzone. Dzięki temu, że jest on spożywany doustnie, szybko się wchłania przez przewód pokarmowy i organizm. Pierwsze efekty działania można zaobserwować już po 6-12 godzinach. Oczywiście, aby był skuteczny, trzeba regularnie go zażywać.

Szybkie tempo życia ma znaczący wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Zła dieta i stres odbijają się na kondycji skóry i paznokci. Braki kolagenu widać też na naszych włosach, przez co zaczynamy zauważać, że coraz częściej nam wypadają i stają się łamliwe. Im szybciej uzupełnimy kolagen, tym szybciej będziemy mogli się cieszyć jego skutecznym działaniem. Odmłodzone komórki skóry i lśniące włosy to efekty, które przynosi jego regularne picie.

>> Czytaj również o mezoterapii igłowej na włosy

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz