Naturalny olejek do demakijażu
Demakijaż jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Dzięki demakijażowi pozbywamy się zanieczyszczeń ze skóry i przygotowujemy ją do wieczornej pielęgnacji.
Jednym z największych błędów, który popełniany jest przez wiele kobiet, jest niedokładne zmywanie kosmetyków kolorowych. Odbija się to bardzo negatywnie na kondycji skóry. Aby demakijaż był skuteczny należy stosować sprawdzone kosmetyki, które skutecznie pozbywają się wszystkich kosmetyków kolorowych. Najlepiej wybrać więc naturalne olejki do demakijażu.
Naturalny olejek do demakijażu
Czym jest olejek do demakijażu? To mieszanka kilku różnych olejów, której proporcje i ostateczny skład zależą od tego, do jakiej cery taki olejek jest przeznaczony. W mieszance znajdować mogą się także olejki eteryczne oraz różne składniki wspomagające pielęgnacje skóry, takie jak kwas hialuronowy.
Co sprawia, że olejek do demakijażu tak dobrze usuwa make up? Olej skutecznie rozpuszcza inne tłuszcze, przy jego pomocy usunąć można także kosmetyki wodoodporne.
Jak stosować olejek do demakijażu?
Olejki do demakijażu stosuje się trochę inaczej niż płyny do usuwania resztek makijażu. Tradycyjne kosmetyki do demakijażu aplikuje się przy pomocy zmoczonego wacika, którym przeciera się skórę. W przypadku olejków do demakijażu najlepiej aplikować je na lekko zwilżoną skórę lub wymieszać na dłoni z kilkoma kroplami wody, a następnie nałożyć na twarz i kolistymi ruchami zmywać całą twarz. Potem olejek można spłukać ciepłą wodą lub ściągnąć suchym wacikiem.
W przypadku demakijażu oczu można nałożyć olejek na zwilżony wacik i przykładać do oczu przez kilkanaście sekund tak, aby kosmetyki się rozpuściły pod wpływem olejku.
Zalety stosowania olejków do demakijażu
Olejki do demakijażu mają wiele zalet:
- Są wygodne i bardzo wydajne w używaniu - wystarczy kilka kropel aby skutecznie usunąć makijaż z całej twarzy.
- Radzą sobie z każdym makijażem - olejki skutecznie rozpuszczają nawet trwały makijaż wodoodporny.
- Są doskonałe dla alergików - naturalne olejki nie podrażniają skóry, a do usunięcia makijażu nie jest wymagane tarcie, dzięki czemu nawet bardzo delikatna skóra nie odczuwa tego zabiegu.
- Olejki nie tylko usuwają makijaż, ale też pielęgnują. Regularne stosowanie olejków do demakijażu sprawia, że skóra staje się świetlista, miękka, dobrze odżywiona. Pozytywne zmiany można zauważyć także w rzęsach, brwiach i w kondycji skóry ust.
- Delikatny masaż, który wykonywany jest podczas demakijażu, poprawia ukrwienie skóry oraz jej wygląd.
- Olejki są doskonałe także dla cery tłustej! W końcu tłuszcze rozpuszczają się w innych tłuszczach, olejki pozwalają więc usunąć zanieczyszczenia ze skóry i odżywiają ją. Wystarczy wybrać olejek przeznaczony do skóry tłustej - bardzo często w ich składzie znajdują się także olejki eteryczne, które pomagają w walce z trądzikiem i zanieczyszczeniami.
Kobiety na całym świecie wybierają olejki, które są lepszą alternatywą dla innych kosmetyków przeznaczonych do demakijażu.
Zakup naturalnych olejków do demakijażu
Naturalny olejek do demakijażu znaleźć można w ofercie większości firm kosmetycznych. Często jednak jest to produkt "naturalny" jedynie z nazwy. Aby mieć pewność, że skład jest przyjazny dla urody, warto wybierać produkty sprawdzonych firm sprzedających naturalne kosmetyki bez zbędnych dodatków.
Domowy olejek do demakijażu
Olejek do demakijażu można przygotować też samodzielnie i jest to bardzo proste. Wszystko, co potrzebujemy, to oleje. Najlepiej wybierać takie, które są zimnotłoczone, ponieważ są one najbogatsze w składniki aktywne.
Podstawą jest olej bazowy - powinien zostać dobrany do potrzeb skóry.
Oleje dla cery suchej:
- awokado,
- arganowy,
- makadamia,
- z pestek winogron,
- ze słodkich migdałów.
Oleje dla cery mieszanej:
- jojoba,
- z pestek winogron.
Oleje dla cery tłustej:
- lniany,
- sezamowy,
- z czarnuszki,
- z pestek dyni.
Do oleju bazowego dodaje się od 10 do 30% innych olejów, zazwyczaj jest to olej rycynowy. W przypadku skóry tłustej można dodać olej tamanu, który zapobiega zapychaniu skóry i pomaga walczyć z trądzikiem.
Dla głębszego odżywienia dodać można kwas hialuronowy, żel aloesowy lub kapsułki z witaminą E. Naturalne olejki eteryczne także doskonale się sprawdzają jako dodatek.
Samodzielne przygotowanie olejku do demakijażu jest bardzo proste - wystarczy wszystkie składniki dokładnie ze sobą zmiksować i gotowe!
Komentarze (0)