Serum - silne wsparcie dla skóry w każdym wieku

8 lipca 2020

Od lat panuje powszechna opinia, iż serum to idealny kosmetyk dla ludzi dojrzałych. Przyjęło się bowiem, że preparat skutecznie walczy z objawami starzenia się skóry, dlatego też korzystają z niego głównie osoby w zaawansowanym wieku. A szkoda! Należy podkreślić, że serum nie tylko przeciwdziała zmarszczkom, ale przede wszystkim zapewnia skórze zdrowy wygląd i zabezpiecza ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Takiej ochrony potrzebujemy wszyscy, niezależnie od wieku. Warto więc wyraźnie zaznaczyć, że odpowiednio dobrane do cery serum idealnie sprawdzi się w każdym przypadku.

Skoncentrowana moc

Serum to skoncentrowany rodzaj kremu, zawierający mnóstwo cennych właściwości. W zależności od przeznaczenia dla grupy wiekowej kosmetyk zawiera stosowne składniki. Część z nich działa uniwersalnie - nawilża i chroni przed promieniami UV, natomiast część koncentruje się już na zwalczaniu konkretnych oznak słabości naszej skóry. Kosmetyk musi być więc wybrany pod kątem indywidualnych potrzeb.

Jak określić czego potrzebuje nasza skóra? Po prostu należy dokładnie obejrzeć twarz, a następnie wskazać te kwestie, które najmniej nam się podobają. Ogólna kondycja skóry, jej elastyczność, brak promienności, pojawiające się zmarszczki? W zależności od problemu, który dostrzeżemy, takiego serum należy poszukiwać. 

Poniżej kilka propozycji, które opisują najczęściej spotykane utrapienia związane z cerą, a także wskazane serum, które powinno skutecznie pomóc im przeciwdziałać. Serum przeciwzmarszczkowe o w pełni naturalnym składzie znajdziesz na https://domiuroda.pl/  >>

Cera pozbawiona koloru i energii 

Szara, bez blasku, niekiedy "trupia". Skóra wyglądająca na zmęczoną, jak po nieprzespanej nocy. Do tego występujące przebarwienia lub plamki po wypryskach. Można jednak temu przeciwdziałać. Rozwiązaniem będzie tu stosowanie serum rewitalizująco-rozjaśniającego, z dodatkiem witamin. Warto zwrócić uwagę, by występowała witamina C, B3 (niacynamid) lub E, z kolei arbutyna będzie hamować powstawanie przebarwień i rozjaśni naszą twarz.

Skóra wysuszona do dna

Cienka, łuszcząca się, totalnie sucha skóra, w dodatku pozbawiona jakiejkolwiek elastyczności. To efekt sporego odwodnienia i braku odpowiedniego jej odżywienia. W takich przypadkach nie pomogą nawet zwykłe kremy nawilżające. Pomocne będzie tu serum zawierające w składzie kwas hialuronowy, d-panthenol, ale też wyciąg z uwielbianego przez ludzką skórę aloesu czy zielonej herbaty. 

Trzeba pamiętać, że mocno przesuszona skóra może być niezwykle wrażliwa na nowe kosmetyki. Pielęgnacja musi być więc nie tylko skuteczna, ale i delikatna dla cery. W przypadku skóry wrażliwej zalecane jest serum z kwasem hialuronowym oraz aloesem, jeśli cera jest mieszana, to wówczas wyciąg z zielonej herbaty będzie odpowiednim wyborem. 

Ach te zmarszczki

Chyba największe utrapienie każdego człowieka. Skóra tracąca na jędrności, a ogólna kondycja wyraźnie wskazująca na upływ lat. Występują pierwsze zmarszczki, które stają się powodem do zmartwień. Warto jednak hamować ten proces i zabezpieczać twarz przed występowaniem kolejnych niedoskonałości. Skutecznym może być tu serum kompleksowo walczące z objawami starzenia. W jego skład wchodzi chociażby koenzym Q10, kawior, korzeń żeń-szenia czy śluz ślimaka. Taka mieszanka będzie cennym zastrzykiem witamin oraz wartości odżywczych dla Twojej skóry.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz