Konsolety fryzjerskie - jak dokonać wyboru?

20 kwietnia 2018

konsolety fryzjerskie

Każdy gabinet fryzjerski musi być w pełni wyposażony, żeby mógł świadczyć wysokiej jakości usługi swoim klientom. Istnieją produkty, których w dobrym salonie fryzjerskim po prostu nie może zabraknąć - to oczywiście podstawowe narzędzia fryzjerskie, używane do ścinania włosów, ich farbowania, suszenia, układania itp.

Konsolety fryzjerskie

Niezbędne elementy to krzesła fryzjerskie, w których będą zasiadać klienci, ale ponieważ lubią się oni przeglądać w lustrze, nieodłączną częścią każdego salonu fryzjerskiego są również konsolety fryzjerskie - nazywane też czasem konsolami fryzjerskimi. To połączenie wygodnego stołu, półek oraz lustra. Dzięki temu każdego elementu nie trzeba kupować osobno, a wszystko tworzy ładny, elegancki zestaw. Jakie konsolety fryzjerskie są najlepsze? Co mamy do wyboru i jak dostosować wszystko do reszty wystroju?

Konsolety fryzjerskie - wiszące i wolnostojące

Istnieją dwa podstawowe rodzaje konsolet fryzjerskich. Dzielą się one na wiszące oraz wolnostojące. W wersji wiszącej przeznaczone są oczywiście do zawieszenia na ścianie. To dobre rozwiązanie, gdy chcemy przysunąć fotel jak najbliżej ściany. Problem jest jednak taki, że jeśli pewnego dnia będziemy chcieli zmienić wystrój, przełożenie konsolet może być utrudnione - nie da się ich na przykład postawić na środku w parze, tyłem do siebie. Tego typu produkty są jednak tańsze, zatem powinni się na nie zdecydować ci właściciele, którym zależy na doskonałym wyglądzie wnętrza, a jednocześnie nie chcą oni zbyt dużo wydawać, Wyposażenie salonu fryzjerskiego samo w sobie jest przecież drogie, a najbardziej liczą się i tak umiejętności personelu.

Konsolety wolnostojące będą idealne do nieco większych pomieszczeń. Zresztą, można je zakupić w rozmaitych wielkościach, więc dopasujemy je do każdej powierzchni. Pomocne półeczki przydadzą się do ustawiania na nich rzeczy. Nie występują w każdym modelu, ale da się znaleźć i takie, które je posiadają. Najbardziej powszechna jest jednak jedna półka-stolik, nad którą umieszczono lustro. W wersji wolnostojącej można znaleźć zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i wersje podwójne - złożone z dwóch stolików i dwóch luster, a więc przeznaczone dla dwóch użytkowników. 

konsolety fryzjerskie Ayala

Konsolety fryzjerskie - jak je wybrać?

Żeby zdecydować się na jakiś konkretny model, najpierw musimy zastanowić się ile wynosi nasz budżet, ile mamy dostępnego miejsca, na ile osób ma być przewidziany nasz salon (ilu klientów chcemy móc przyjmować jednocześnie), jak też co będzie najlepiej pasowało do reszty aranżacji wnętrza. Przy jasnych ścianach sprawdzą się ciemne meble, a przy ciemniejszych te jasne. Są i takie wersje, które łączą dwa elementy - na przykład półki są ciemne, a reszta jasna.

Konsolety fryzjerskie dostępne w sklepach - zwłaszcza w tych internetowych, gdzie wybór jest naprawdę ogromny - cechują się zwykle wysoką jakością i odpornością. Najczęściej jest to wybór na lata, a klientom także ma się podobać, więc warto postawić na połączenie klasyki z jakimiś oryginalnymi elementami. Na przykład podświetlane lustra, albo konsoleta o nietypowym kształcie (półowal, trapez, itp.) to dobry pomysł w gabinecie fryzjerskim, który chce uchodzić za nowoczesny!

Konsolety fryzjerskie Ayala

Można zdecydować się na różnych producentów konsolet fryzjerskich - niewątpliwie jednak firma Ayala nie bez powodu jest tak popularna. To polski producent mebli fryzjerskich, które dostępne są w wielu różnych wersjach. Konsolety pojedyncze i podwójne, klasyczne i bardziej ozdobne, z dodatkami lub bez nich. O jakie dodatki chodzi? Większość znawców uważa, że solidne konsolety fryzjerskie powinny posiadać półkę, wbudowane gniazdka i podnóżek. Jednak niekoniecznie trzeba decydować się na takowe modele - są one bowiem nieco droższe. W związku z tym producenci proponują także i modele pozbawione podobnych dodatków, a do konsolet można dobrać oddzielne szafki fryzjerskie i zamontować w ścianie lub postawić na ziemi, przed krzesłem, zwyczajne, osobne podnóżki. Konsolety fryzjerskie Ayala sprawdzą się w każdym wnętrzu! 

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz