Ajurweda w czasach pandemii

5 lutego 2021

​Brak umiejętności odnalezienia się w całkowicie nowej rzeczywistości sprawiła, że wiele osób popadło w pewnego rodzaju marazm. Brakuje nam poczucia bezpieczeństwa, spokoju, stabilizacji. Zmieniała się nasza codzienność, kontakty z ludźmi zostały ograniczone, przez co pojawiły się spadku nastroju, stany depresyjne. Nasze społeczeństwo przyzwyczajone jest do życia w biegu, wciąż za czymś gonimy, a nasze grafiki są wypełnione po brzegi. Zamknięcie w domach i konieczność wstrzymania życia towarzyskiego podziałały negatywnie.

ajurweda

Jak odnaleźć spokój?

Każdy ma marzenia, jednak nie wszyscy są w stanie zrobić pierwszy krok, by móc je zrealizować. Pandemia pokrzyżowała plany, sprawiła, że na nowo musimy układać swoją codzienność. Dla ludzi, którzy każdą wolną chwilę spędzali w towarzystwie to ogromna strata. Przede wszystkim obecna sytuacja sprawiła, że musieliśmy zwolnić, zatrzymać się w miejscu. Złapać oddech, którego tak często nam brakuje. Nie potrafimy odpoczywać, ponieważ wiecznie za czymś gonimy. Jedną z nielicznych zalet pandemii jest właśnie większa ilość czasu wolnego. Nie wychodzimy do znajomych, a każde wyjście z domu jest pewnego rodzaju świętem. Zaczęliśmy dostrzegać osoby z naszego najbliższego otoczenia. To ważne, ponieważ często brakowało czasu dla rodziny. Brak wytyczonych celów, zagubienie, brak poczucia bezpieczeństwa. Jak sobie z tym poradzić? W jaki sposób podejść do pandemii, by móc odnaleźć w sobie spokój? Doskonałym rozwiązaniem będzie zagłębienie w siebie, wsłuchanie się w swoje ciało, ponieważ pozwoli to na określenie swoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli to całkowicie nowe pojęcie w Twoim słowniku, warto zapoznać się ze stroną: https://agni-ajurweda.pl/kursy-online/.

Ajurweda jako nauka dla każdego

Niezależnie od tego, czym kierowaliśmy się w życiu, jak podchodziliśmy do podejmowania różnych decyzji, wiele będzie mogło się zmienić. Umiejętność szukania właściwej drogi dla siebie to również wyzwanie. Często jesteśmy załamani obecną sytuacją i brakuje nam motywacji do zmian. Dlatego pierwszym krokiem może być zapoznanie się z powyższą stroną. Z pewnością zmiana w podejściu do swojego życia sprawi, że wiele rzeczy stanie się łatwiejszych, niż ktoś początkowo zakładał. Nasz świat się zmienia, dlatego właściwe podejście do nowej rzeczywistości sprawia, że każdy ma szansę się odnaleźć. Skorzystanie z wiedzy, która ma ponad pięć tysięcy lat, pozwoli na spojrzenie na swoje życie z dystansem. Już pierwszego dnia, można będzie wprowadzić pewne zasady do swojej codzienności. Zmiana na poziomie ciała, psychiki i ducha potrafi całkowicie odmienić nasze życie. Często tkwimy w miejscu i obawiamy się zmian, jednak to właśnie one sprawiają, że nasza codzienność może zyskać całkowicie nową jakość. Odpowiednie podejście do działania sprawi, że każdy będzie mógł czerpać z życia pełnymi garściami.

Ajurweda w czasach pandemii

Każdy z nas jest pewnego rodzaju źródłem, które z czasem zmienia się w rzekę. To od nas zależy czy ten bieg wody będzie płynny. Często stawiamy przed sobą zbyt wiele wymagań, przez to w późniejszym czasie ciężko jest je zrealizować. Poddajemy się, jesteśmy przerażeni kolejną porażką. Dlatego każda kolejna próba zmian przychodzi znacznie ciężej. Ajurweda to możliwość odmiany życia dzięki prostym zasadom. Pozornie mogą się one wydawać trudne w realizacji, jednak najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Niezależnie od tego, w jakim miejscu w swoim życiu się znajdujemy, można będzie wszystko zmienić. Ajurweda to nie tylko zmiana stylu życia, ale również żywienia. Jeśli ktoś chciałby schudnąć i próbował już naprawdę wielu diet, być może stosowanie zasad Ajurwedy będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy posłuchać swojego ciała i odpowiedzieć na jego potrzeby, by sprawić, że życie stanie się o wiele bardziej przyjemne. Możliwości, jakie daje nam świat, jest wiele, jednak wybranie tych, które naprawdę będą w stanie zdziałać prawdziwe cuda może okazać się naprawdę wspaniałą decyzją. Wystarczy jeden krok, by wejść w całkowicie nowy świat i przekonać się, jak cudowne może być życie.

Artykuł partnera

 

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz