Ranking ośrodków terapeutycznych - leczenie uzależnień walką o zdrowie

3 sierpnia 2018

ośrodki terapeutyczne

Początki monitorowania rozwoju uzależnień i ich wpływu na funkcjonowanie społeczeństwa w Polsce sięgają lat 70-tych, jednak powszechnie wiadomo, że jest to cały wachlarz problemów, z którymi populacja zmaga się od setek lat. Poczynając od pierwszych wspomnień o mitycznym chińskim cesarzu, który leczył haszyszem, poprzez opisy podróżnika Marco Polo, na temat stosowania wyciągu z konopii już w XIII wieku, różnorodne substancje psychoaktywne były znane ludziom od dawna, kwestią czasu stało się więc uzależnienie od wielu z nich. W takim razie - w jaki sposób wyjść z nałogu i gdzie szukać pomocy dla siebie lub bliskich dotkniętych tym problemem?

Nałóg, czyli choroba cywilizacyjna

Rozwój technologii, cyfryzacja i globalizacja powodują, że oprócz znanych powszechnie uzależnień coraz większy problem stanowią również nowe, niespotykane wcześniej zjawiska takie jak: zakupoholizm, siecioholizm, patologiczny hazard czy pracoholizm. Dawniej mimo stosowania w medycynie substancji takich jak: kokaina czy morfina, nie zaobserwowano narkomanii, obecnie szacuje się, że tylko w Polsce uzależnionych jest od 100 do 120 tysięcy osób. Jednak zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym nałogiem jest alkoholizm, z którym problem ma kilka milionów Polaków i około 140 milionów ludzi na całym świecie.

Leczenie uzależnień - metody

Sposoby terapii różnią się w zależności od rodzaju nałogu, jednak proces leczenia jest zazwyczaj podobny i rozpoczyna się kilkudniowym lub kilkutygodniowym detoksem organizmu, odtruwając go z toksyn. Bardzo ważne w leczeniu uzależnień są również terapie zajęciowe, indywidualne, grupowe czy pogłębione oraz psychoterapia i stała opieka lekarza. Istnieje możliwość walki z chorobą zapisując się na leczenie ambulatoryjne i uczęszczając na spotkania kilka razy w tygodniu, jednak najskuteczniejsze są z pewnością wyspecjalizowane placówki terapeutyczne, które dzięki stałemu kontaktowi z pacjentem, przez 24 godziny na dobę, monitorują stan jego zdrowia. Poniżej stworzono ranking ośrodków terapeutycznych wymieniając zaufane placówki, które działają na terenie Polski.

nałóg

Ranking ośrodków terapeutycznych

Miejsce I: Prywatne Centrum Terapii Uzależnień Koninki to jeden z najlepszych ośrodków leczenia nałogów, doceniany przede wszystkim przez liczne grono pacjentów. Wysoce wykwalifikowana kadra specjalizuje się w leczeniu wielu uzależnień między innymi alkoholizmu, narkomanii i lekomanii. Wiele innowacyjnych sposobów leczenia stosowanych w ośrodku takich jak muzykoterapia i ćwiczenia relaksacyjne, wpływa na jego bardzo dobrą renomę. Ponadto ośrodek znajduje się w malowniczych okolicach Gorczańskiego Parku Narodowego, a liczne atrakcje takie jak trasy biegowe i rowerowe, pozwalają na szybszą regenerację i powrót do pełni sił oraz zdrowia. Więcej informacji na stronie ośrodka.

Miejsce II: Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Tratwa położony w Wiśle to miejsce, w którym leczone są: alkoholizm, lekomania, narkomania, hazard oraz uzależnienie od komputera. Oferuje on pobyt pod okiem wyspecjalizowanej kadry lekarzy, psychologów i psychiatrów, w pokojach o wysokim standardzie. Dodatkowo piękna okolica Gór Beskidu Śląskiego sprawia, że ośrodek jest idealnym miejscem dla osób szukających wyciszenia i chcących zmienić swoje dotychczasowe życie.

Miejsce III: Ośrodek Terapii Uzależnień “Pomost” jest niewielką placówką i znajduje się w Zalesiu Górnym w województwie mazowieckim. Oferuje pomoc w zakresie leczenia uzależnień na wysokim poziomie, tworząc indywidualne programy terapeutyczne dla każdego z podopiecznych. Po zakończonej terapii ośrodek wspiera pacjentów, pomagając im w powrocie do pełni sił już poza ośrodkiem.

Bezsprzecznie leczenie uzależnień to jedno z najważniejszych wyzwań XXI wieku, jednak dzięki bogatej ofercie ośrodków terapeutycznych oraz profesjonalizmowi pracującej tam kadry, wiele osób zmagających się z nałogiem ma szansę powrotu do zdrowia.

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz