Duży wybór sukienek do chrztu

27 marca 2023

​Chrzest Święty to jeden z pierwszych i wyjątkowych wydarzeń w życiu dziecka, dlatego konieczne jest zadbanie o jego uroczysty wygląd. Oczywiście ten aspekt jest kolejnym ważnym, zaraz po przygotowaniu duchowym. Dla dziewczynek najczęściej wybiera się elegancką sukienkę, którą można zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym jak i oferującym sprzedaż wysyłkową. Obie opcje są odpowiednie, a wybór jednej zależy już od preferencji klienta.

Chrzest Święty to jeden z pierwszych i wyjątkowych wydarzeń w życiu dziecka, dlatego konieczne jest zadbanie o jego uroczysty wygląd. Oczywiście ten aspekt jest kolejnym ważnym, zaraz po przygotowaniu duchowym. Dla dziewczynek najczęściej wybiera się elegancką sukienkę, którą można zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym jak i oferującym sprzedaż wysyłkową. Obie opcje są odpowiednie, a wybór jednej zależy już od preferencji klienta.

Cechy idealnej sukienki do chrztu

Mówiąc o wyjątkowości sukienki do chrztu dla dziecka nie chodzi w żadnym wypadku o nadmierną przesadę, czy nadmiar zbędnych ozdób. Najważniejszym jest zadbanie o wybór najlepszego materiału, czyli o odpowiedniej miękkości, przewiewności, strukturze. Powodem tego jest między innymi duża wrażliwość skóry dziecka na ewentualne zadrapania, podrażnienia, w wyniku których pojawiają się niepokojące objawy. Dokładny skład tkanin użytych do uszycia ubrań powinien być wskazany na metce, wraz ze szczegółami odnośnie prania, suszenia i ogólnej konserwacji produktu. Niepotrzebne, a czasami nawet szkodliwe są wszelkiego rodzaju wystające suwaki, guziczki, kwiatki, drapowania materiałów i inne elementy ozdobne. Duży wpływ na wybór końcowy sukienki do chrztu ma pora roku, w której dziecka ma przyjąć chrzest święty, latem stawia się głównie na tiulowe ubrania, które wyróżniają się zwiewnością, pasują do okazji i zapobiegają przegrzaniu małego organizmu. Ponadto takie kreacje są niezwykle eleganckie, pasują zatem do tej podniosłej okazji.

Co z dodatkami do sukienki?

Współczesne sukienki do chrztu różnią się znacząco od tych wybieranych kiedyś, powstało wiele nowych tkanin, które nie są do końca praktyczne. Ich zadaniem jest głównie ładna prezentacja na wykonywanych podczas uroczystości zdjęciach. Tymczasem jako dodatki warto wykorzystywać inne elementy, takie jak opaska na głowę, wzorzyste rajstopki, elegancje buciki, czy paseczek dopasowany do kroju sukienki. Ozdobniki bezpośrednio na kreacji okazują się często zbędne, a niekiedy nawet zbyt odstające i tym samym łatwe do wyrwania, urwania i połknięcia przez małe dziecko. Należy zatem z rozsądkiem podchodzić do tego typu kwestii, aby nie wydarzyło się nic niepokojącego. Dlatego właśnie do mody powróciły skromne sukienki do chrztu, niektóre mają wszyte elementy z innych odcieni, na przykład pastelowego różu. Takie propozycje mogą się sprawdzić dla dzieci, które w niedługiej perspektywie czasowej będą uczestniczyły w innych uroczystościach rodzinnych, gdzie mogą wykorzystać ponownie tę samą sukienkę.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup?

Kolejną ważną kwestią jest najbardziej optymalny czas na zakup idealnej sukienki do chrztu. Uznaje się, że najbardziej optymalnym czasem jest 2-3 tygodnie przed planowaną uroczystością. Powodem jest zazwyczaj szybki wzrost dziecka, wówczas może się okazać, że zakupiona z większym wyprzedzeniem sukienka jest już za mała. W pośpiechu łatwo o podjęcie nie do końca dobrze przemyślanej decyzji o zakupie nowej. Problem taki jest zdecydowanie większy, gdy zakup miał miejsce online, wtedy doliczyć należy jeszcze czas przeznaczony na wysyłkę produktu.

Artykuł partnera

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz