Jak wybrać odpowiednie sanki?

22 lutego 2022

Zabawa z dziećmi na świeżym powietrzu to zawsze wspaniały pomysł. W okresie zimowym, gdy na ulicach leży sporo śniegu, warto zabrać syna lub córkę na sanki. Gdzieś w okolicy z pewnością jest górka, na której gromadzą się maluchy i ich rodzice. Można również zorganizować kulig. To idealny sposób na spędzenie nieco czasu razem w aktywny sposób. Jak jednak wybrać najlepsze sanki?

Niezawodny model

Warto skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie. Najsolidniejsze będą drewniane sanki dla dzieci. Ich trwała, dobrze przemyślana konstrukcja sprawia, że niezwykle ciężko jest uszkodzić sprzęt. Komfort użytkowania zagwarantuje model wyposażony w oparcie. Gdy dziecko podrośnie, można je oczywiście zdemontować. Wytrzymałość zapewnią ponadto metalowe obicia płóz. Zapobiegną one ścieraniu się drewna. Należy się jednak liczyć z tym, że zaistnieje konieczność wydania ponad 100 złotych. Warto jednak inwestować w solidny sprzęt, gdyż służy on latami. Kiedy maluch dorośnie, będzie można sprzedać jego sanki, a tym samym odzyskać część kwoty, jaką wydało się na ich zakup.

Budżetowe rozwiązanie

O wiele niższą ceną cechują się sanki wykonane z plastiku. Da się je kupić poniżej 100 złotych. Jest to z pewnością wspaniała informacja dla rodziców, którzy dysponują niewielkim budżetem. Model ten ma jednak sporą wadę. Mianowicie plastik nie należy do szczególnie trwałych materiałów. Sanki wykonane z tego tworzywa potrafią niezwykle łatwo ulec uszkodzeniu lub pęknięciu. Są jednak o wiele lżejsze niż drewniane, dzięki czemu małemu, szczupłemu dziecku będzie znacznie prościej z nich korzystać i wciągnąć je na górkę.

Nowoczesna alternatywa

Wiele osób decyduje się na rezygnację z zakupu tradycyjnych sanek. Zamiast tego wręczają maluchom jabłuszka. Można je kupić już za kilkanaście złotych. Dedykowane są raczej starszym dzieciom, gdyż trudno utrzymać na nich równowagę oraz umożliwiają rozwinięcie sporej szybkości. Nie są ponadto zbyt wytrzymałe, ponieważ wykonuje się je z plastiku i łatwo mogą pęknąć. Ich niska cena wynagradza jednak wszystkie te niedogodności. Cechują się lekkością, a więc dziecko nie będzie miało żadnych problemów z przenoszeniem sprzętu. Jabłuszka nie będą odpowiednie dla maluchów poniżej 3 roku życia.

Ostateczny wybór

Zakup najlepszego modelu sanek nie jest łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak:

  • wiek dziecka,

  • wagę oraz wzrost malucha,

  • miejsce, gdzie będzie się ich używać,

  • budżet na zakup sprzętu.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są sanki drewniane. Warto je wybrać, jeżeli syn lub córka nie chodzą jeszcze zbyt dobrze, ale już potrafią siedzieć. Starsze dzieci mogą używać plastikowych modeli, aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie posłużą one zbyt długo. Jabłuszka przeznaczone dla maluchów powyżej 3 roku życia to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą maksymalnie zaoszczędzić na sprzęcie. Nie zapewniają one jednak takiego bezpieczeństwa jak sanki. Trzeba to wziąć pod uwagę zwłaszcza wtedy, gdy dziecko ma problemy z utrzymaniem równowagi.

Artykuł partnera

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz