W lustrze codzienności. Nowa wystawa w Bytomiu

13 lutego 2018

Wystawa zdjęć

Takich zdjęć nie zobaczycie na perfekcyjnych pocztówkach czy w idealnych przewodnikach. Są odzwierciedleniem codzienności – bawią, poruszają, zmuszają do refleksji. Od 7 lutego prace Janusza Cedrowicza będzie można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Janusz Cedrowicz spędza czas wolny na odkrywaniu swojego otoczenia, rejestrując je aparatem fotograficznym. Dokumentuje sceny z życia w jego najróżniejszych aspektach – dziecięcą radość z zabawy, emocjonujące wyścigi, ludzkie pasje. Wspólnym mianownikiem jego zdjęć jest naturalność, spontaniczność, brak „ustawek”. - Do realizowania marzeń potrzebne są trzy rzeczy: narzędzie, pasja i cel. Narzędzie można kupić, pasję ma się w sercu, a cel należy sobie wyznaczyć – mówi Janusz Cedrowicz. - Ja postawiłem sobie za cel zrobienie najlepszego zdjęcia w moim życiu. Tym sposobem moja przygoda z fotografią nigdy się nie skończy – dodaje.

Zachwycające efekty „poszukiwań” Janusza Cedrowicza można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Od 7 lutego do 6 marca 2018 roku odwiedzający ekspozycję zobaczą 20 prac artysty. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, które wyróżniono w ważnych konkursach fotograficznych, takich jak „Chorzów z radością” czy „Chorzów wprawia w ruch”, organizowanych w ramach Śląskiego Festiwalu Fotografii. Można na nich zobaczyć m.in. targ staroci w Bytomiu czy Flying Frogs Silesia Rigging Team, elitarną grupę riggerów (ten zawód w Polsce wykonuje kilkadziesiąt osób), którzy zajmują się technicznym przygotowaniem wielkich imprez muzycznych i sportowych. Odpowiadają m.in. za podwieszenia różnego rodzaju sprzętu – nagłośnienia, oświetlenia, efektów specjalnych, scenografii.

Artysta wykonał również sesję zdjęciową, z której materiał został wykorzystany przy produkcji płyty z muzyką Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu prof. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej (sopran) oraz prof. Juliana Gembalskiego (organy). Jest także autorem dokumentacji fotograficznej, prezentującej zasoby Muzeum Organów Śląskich, które działa przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. To kolejny raz, gdy Agora Bytom organizuje tego typu wydarzenie.

Wystawa w Bytomiu

Wcześniej Galeria na Poziomie gościła zdjęcia Tomasza Jodłowskiego, autora portretów między innymi Davida Lyncha, Wojciecha Kilara, Zbigniewa Religi, Leszka Możdżera, Szczepana Twardocha. W poprzednim roku można było tu oglądać między innymi wystawę Krzysztofa Kępy, który wykonuje fotografie drzew czy prace studentów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

,,W lustrze codzienności” - wystawa zdjęć Janusza Cedrowicza

7 lutego – 6 marca 2018 r.

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny – zapraszamy!

image

Redakcja

kobieceprawdy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz